Yüksek muhakkak modeller, 1980’lerin en popüler trendi olduktan sonra gündemden çıkmıştı. Şimdi bu sezona oldukça güçlü bir dönüş yapıyorlar. Tarza uydurulması güç bir model gibi düşünülse de, yüksek muhakkak modeller ister etek ister pantolonda sanılanın aksine her yaşa ve her beden biçimine hitap ediyor. Natürel bazı noktalara dikkat etmek şartıyla!

1 HER ZAMAN DOĞRU VÜCUDU ALIN

Bazı modellerde ‘azıcık bol giymek’ bir seçim sebebidir. Kabul! Ama yüksek muhakkak modeller bu sınıfta yer almıyor. Modelin hakkını verebilmek için üzerinize müthiş biçimde oturması gerekiyor. Aksi takdirde basenleriniz daha geniş, beliniz daha kalın ve bedeniniz orantısız gözükebiliyor. Bu sebeple ufak veya büyük değil bütün vücudunuzu tanımlayın!

2 ÜZERİNE NE GİYECEKSİNİZ?

Ehemmiyetli noktalardan biri de üzerine giyeceğiniz parça. Yüksek muhakkak modeller genelde kıvrımları vurguladığı için, üstünüze çok bol, dökümlü bir parça giymemeniz en doğrusu. Hafif üste oturan, içinize soktuğunuzda potluk yapmayan modeller ideal tercih. Yüksek belin emeli kavisleri ve beli vurgulamak olduğu için de üstüne giyeceğiniz modeli kesinlikle içinize sokun deriz.

3 TOPUKLU SEÇİN

Yüksek muhakkak modeller, tamamen bir ‘silüet oyunu’ yaratmayı hedefliyor. Bu mimari silüetin daha şekilli durması ve oranların daha doğru ayrılması için nasihatimiz stilettolara yönelmeniz. Natürel topuğu yüksek olanlara!

Bir önceki yazımız olan Yazın Kesinlikle Bunları Yapmanız Gerekli! başlıklı makalemizde yaz kreasonu ve yazın yapılabilecek şeyler hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X