2016 Yaz Makyajı
Yaz makyajı ve fondöten kullanımı

Yaz makyajı denilince akla daha hafif soft makyaj gelmelidir. Yaz sıcağında suratınıza fondöten ve kapatıcı kullanmak istiyorsanız öncelikle kışın kullandığınız fondöten ve kapatıcıları bir kısma ayırmanız gerekmektedir. Bu sebeple bronz derinize uygun fondöten ve kapatıcı kullanmanız gerekmektedir. Size nasihatimiz fondöten kullanımı yerine daha hafif yapıda olan BB kremleri seçim etkeniz yerinde olacaktır.

-Toz far yerine krem far seçim edin

Yaz sıcağında kullandığınız toz farlar terleyen suratınıza ayrılır. Fakat krem farlar toz farlara göre daha kalıcı olmaktadır. Krem farları deri renginizin bir iki ton sarih olanını seçim ederseniz farı aydınlatıcı olarak kullanmış olursunuz.
-Maskara tercihi suya dayanıklı maskaralar
Yaz sezonunda maskara kullanmak istiyorsanız bunların suya dayanıklı olanlarını seçim etmelisiniz. Zira suya dayanıklı olmayan maskara kullanmanız gidişatında bulaşma ihtimali yüksektir. Ayrıca maskara kullanırken alt kirpiklere maskara uygulamaktan kaçının. Zira alt kirpikler yazın çok seri ter meblağ ve maskaranızın kirpiklerinize ayrılarak bulaşmasına neden olur.

-Bronzer Kullanımı
Bronzer kullanırken dikkat etkeniz gereken kaideler

Yaz sıcağında bronzer kullanırken dikkat etkeniz gereken kaideler vardır. Öncelikle bronzer tüm surata uygulamaktan sakının. Bronzer deri rengimizi koyu göstermek değil elmacık kemiklerimizi bronz bir görünüm kazandırmaktır.

-Yaz sezonunda dudak yağları ile bakım
Islak görünümü ile bu yazın trendleri arasında olan dudak yağları ile dudaklarınıza hem bakım yapın hem de ıslak görünümü ile güzel bir görünüme kavuşun.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X