Yaz mevsiminin tüm sıcaklığı ile kendini sezdirdiği şu günlerde değişik renkleri ile dikkat sürükleyen erkek şort modelleri, caddeleri sarmış gidişatta. Her yıl çeşitlenen alternatiflerle beraber modaya istikamet veren bırakılmaz parçalardan olan şortlar, erkek giyiminde ehemmiyetli yer yakalıyor. Hem konforlu hem de tarz sahibi olan çeşitler, günlük yaşamda ve sosyal hayatta erkeklerin en çok seçim ettiği giyim ürünleri arasına giriyor. Yazlık tarzın demirbaşları olan şortları giyerken bazı kaidelere dikkat etmek gerekiyor. Buluşma veya ehemmiyetli görüşmelerde şort giymemeye itina göstermek ve kentte giyilen şortlarla deniz kenarında giyilen şortları titizlikle ayırmak koşul. Bu tip kaideleri göz arkasını etmeden yapılan şort tercihleri sizi çok şık ve çağdaş gösterebilir.

“Şort giymek için doğru civarda olduğunuzdan emin olun”

Şort giymenin en ince kaidelerinin başında doğru etraf geliyor. İş yemeklerinde, buluşmalarda veya ehemmiyetli fotoğrafı etkinliklerde şort giyilmesi öneri edilmiyor. Ceketle bitirilen kombinlerde de şort giymekten sakınmak gerekiyor. Şort için en uygun civarlar ise sarih ara deniz kenarları, piknik civarları, hafta sonu dost buluşmaları ve spor etkinlikleri olarak sayılabilir. Özetle, şort giymek için rahat ve gayri fotoğrafı civarları seçim etmek doğru görüntü oluşturmak ismine ehemmiyetli bir ayrıntı.

“Şort boyu ve şort genişliğinde titiz davranın”

Erkeklerin sık yaptığı moda yanılgılarından biri bedenlerine uymayan şort modelleri ve şort boyları seçim etmek. Bu tip yanlışlar hem rüküş bir görünüm hem de prestij kaybı gibi negatif neticeler doğurabiliyor. Şort boyu seçerken beden proporsiyonunuza uygun modeller seçmeye çalışın. Şayet bacak boyunuz kısaysa dizin azıcık üzerinde biten veya diz hizasında şortlar seçebilirsiniz. Bacak boyunuz uzunsa daha kısa şortlar yerine diz hizasında şortlar seçiminiz olsun. Böylece daha balanslı bir görünüm tutabilirsiniz. Şayet bol cepli pantolonların kendinize yakıştırıyorsanız şortlarda da bol cepli modellere yönelebilirsiniz. Bacaklarınız inceyse hafif bol şortları, kalınsa duble paça modelleri seçim edebilirsiniz.

“Doğru kombinlerle şortlarınızı öne çıkarın”

Yazlık şort modelleri seçerken doğru kombin yapmak koşul. Kumaş şortlarla uygun üst giyim parçaları ve aksesuarlar seçerek tarz sahibi bir görünüm elde edebilirsiniz. Öncelikle şort üzerine hiçbir biçimde ceket giymemelisiniz. Desenli şort tercihlerini tatilde yapmanız, kentte düz renkler kullanmanız uygun seçimler olabilir. Canlı renklerde şortlarla daha yumuşak tonlardan oluşan üst giyim parçalarını beraber kombinleyebilirsiniz Bej, ekru veya gri gibi yazın öne çıkan esas renkleri hemen hemen her erkeğe yakışan seçenekler arasında bulunuyor. Pamuk, keten veya kanvas kumaşlı şortlar kent yaşamı için ideal tercihler arasında. Bu tip şortları sarih renk keten gömlekler veya basic t-shirt modelleriyle bitirebilirsiniz.

“Şort-kundura kombinine itina gösterinr”

Şortları doğru üst giyim parçalarıyla kombinlemenin yanında doğru kunduralarla bir araya getirmek de bir o kadar ehemmiyetli bir detay. Polo yaka t-shirtler, kumaş şortlar ve lastik tabanlı makosenler şahane bir kombin alternatifi oluşturuyor. Kot şortlarla spor kundura ve t-shirt kombinleri etkileyici bir görünüm yaratıyor. Şortlarla giymemeniz gereken kundura modelleri ise kösele kundura ve bayağı kundura modelleri. Kumaş şortlarla uygun renkte atletik kemerler ve loafer kunduralar da seçim edebilirsiniz. Ayakkabınızın içine çorap giyecekseniz kombininizle uygun renkte babet çorap alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Böylece daha muntazam bir görünüm elde edebilirsiniz. Şort altı parmak arası terlik görünümünü ise yalnızca tatilde seçim etmelisiniz. Şort maliyetleri ürünlerin kumaşına ve kullanım emeline göre farklılık gösterebiliyor.

Siz de şort tercihi yaparken bu kaidelere dikkat ederek estetik bir görünüm tutabilir, tarzınızla herkese esin verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X