Yaz sezonunun açılmasıyla beraber deniz, kum, güneş ve havuz toplanmasıyla tatil tasarıları da yapılmaya başlandı. Ancak bu saydıklarımız aynı zamanda göz sıhhatimiz için de riske davetiye çıkarmaktadır. Öncelikle havuzlara dikkat etmek gerekmektedir. Havuzların klor seviyesinin iyi ayarlanmaması, şahsi kullanıma yeterince dikkat edilmemesi gözlerde alerjiye neden olabilmektedir. Klor balansı iyi ayarlanmadığı takdirde gözlerde yanma, batma bazen de görme kaybı oluşturabilmektedir. Tüm bu riskleri ortadan kaldırmak için havuzda direk su ile temas halinden sakınılmalı ve yüzücü gözlüğü kullanımına itina gösterilmelidir. Ayrıca lens kullanırken çok dikkatli olmak gerekiyor.

Güneş Kremleri
Güneş kremleri yazın özellikle çok ehemmiyet kazanmaktadır. Yazın 11;00-16;00 saatleri arasında kesinlikle güneş kremi kullanılması gerekmektedir. Güneş kremini göz etrafınıza kullanırken gözünüze direk temasından kaçınılmalısınız. Kremin gözünüze temas etmesi halinde bol su ile gözlerinizi yıkamalısınız.

Klima
Gözlerinizi gözetmeniz için dikkat etkeniz gereken bir öbür husus da klimalardır. Klimalardan çıkan hava direk olarak gözünüze temasına dikkat etkeniz gerekir. Zira klimadan üflenen hava gözlerde kuruluğa, enfeksiyona neden olabiliyor. Bu sebeple direk temasından sakınılmalı ve klima bakımının kumpaslı bir biçimde yapılması gerekmektedir.

Güneş Işınları
Güneş ışınlarının direk göze teması halinde korneada hassasiyet oluşabilmektedir. Bu gidişatta güneş ışınlarının göze temas halinden sakınılması gerekmektedir. Yazın güneş ışınlarından korunmak için bayan güneş gözlüğü kullanımına itina gösterilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X