Yazın gelmesiyle beraber giysilerimizde daha hür tercihler yapmaya başladık. Bayanların yaz mevsiminde en çok seçim ettiği parçaların başında giysiler geliyor. Gerek rahatlıkları gerekse tek parça basitliği sebebiyle de seçim edilen giysiler, son senelerde günlük modellerdeki spektrumun çoğalmasıyla daha çok kullanılmaya başlandı.

Tekstil sektörünün ilerlemesi ve seri imalin çoğalmasıyla beraber talep ve arz karşılaması da yoğunlaştı. Birbirinden muhtelif modeller bayanların alkışına sunulmaya başlandı. Sezonun trendleri arasında çiçekli giysiler, eprime desenler, çizgiler ön tasarıya çıkıyor. Fırfırlar, tüller, aksesuarlar da yevmiye giysilere ebat kazandırdı.

Pantolonlardan bunalan bayanlar günlük giysilere yöneldi. Bayan giyiminin kadınsı parçası olan giysiler her kadının gardırobunda olması gereken parçaların başında geliyor. Özel günlerde giysi tercihi yapan bayanların, yevmiye yaşamlarında da giysi giymeyi beğendikleri ise tartışılmaz.

Günlük giysiler, spor kunduralarla kombinlendiğinde hem şık hem trend bir görüntü oluşturuyor. Büyüyen moda algısıyla beraber bayan giyiminin bırakılmazı olan giysiler daha hür alternatiflerle uyarlanmaya başlandı. Diz altı, uzun ve kısa giysi modelleri farklı renk alternatifleriyle alaka sürüklüyor.

Moda zaman zaman da kendini tekerrür ediyor. Bu sezon giysilerde yenilikler gördüğümüz gibi nostalji rüzgârlı giysilere de oldukça sık tesadüfüyoruz. Puantiyeler, floral desenler ve vatkalar da giysilerde göreceğimiz ayrıntılardan.

Midi giysiler nazik duruşlarıyla ön tasarıya çıkıyor. Mini giysiler ise her sezon olduğu gibi bu sezonda en çok seçim edilen modeller arasında. Günlük kot kıyafetler de spor ve tarz duruşlarıyla bu yaz sergenlerdeki yerini aldı. Günlük şıklığımızın bitiricisi olan birbirinden hoş giysi modellerinden elbise dolabımıza birkaç parça ilave etmekte fayda var.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X