Yazın Ayaklarda Oluşan Kokuyu Gidermek İçin:
Yaz sezonunda spor pabuç babet gibi kunduraları giymek istiyoruz. Bu cins kunduraları çorapsız seçim ettiğimizde ayaklarda koku oluşmaya başlıyor. Ayaklarda oluşan makûs kokuyu gidermek için alttaki yazımızı okumanızı nasihat ederiz.

Ayaklarda Koku Yaradılışı
Yazın kapalı kalan ayaklarımız daha çok terlemektedir. Kokuyu oluşturan şeyler ise ter, bakteri ve mantarlardır. Yaz süresince ayaklarımızı genel olarak kuru ve nemsiz yakalamalıyız.

Çorapsız Giyilen Ayaklarda Bakım
*Devireme – Kurutma:
Gün boyu kunduralar içinde kapalı kalan ayaklarınızı her gün bol su ve sabun ile yıkayıp kurulayın. Bu sayede ayaklarınızda koku oluşmasını yasaklamış olursunuz.

*Bakterileri Önleyin:
Ayağınızda oluşan makûs koku ve bakterilerden kurtulmak için beyaz sirkeyi kullanabilirsiniz. Ayağınızda oluşan bakterilerden bu biçimde kurtulabilirsiniz. Bunun için beyaz sirkeyi boş bir şişeye doldurun ve banyodan çıktığınızda ayaklarınızı sıkıp, ayaklarınızı kurumaya vazgeçin. Bu uygulamayı kunduralarınızı giyinmeden evvel de kullanmanız olası.

*Nebatsal Yağlar
Ayak kokusundan kurtulmak için bir ekip yağlardan da yararlanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı ayak koku problemlerle baş etmede birebirdir Bunu için hindistan cevizi yağını uyumadan evvel ayaklarınızı ovabilirsiniz. Bu biçimde ayaklarınız hem yumuşacık olurken hem de bakterilerin eksilmesini sağlayabilirsiniz.

Ayakkabı Bakımı
Ayaklarda oluşan makûs koku problemlerinden kurtulmak için ayak bakımının yanı gizeme pabuç bakımına da itina göstermelisiniz. Ayakkabılarınızı günlük olarak havalandırın. Ayakkabı bakımında kunduralarınızı havalandırdıktan sonra içerisine slikajel kolileri kullanın.

*Gazete Kağıtları
Ayakkabılarınızı yıkadıktan sonra gazete kağıtları takviyeyi ile kurulayabilirsiniz.

*Gün Işığından Faydalanın
Ayakkabınızı pak havada arındıktan sonra güneşe vazgeçerek kurutabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X