Yaz günlerinde makyaj yapmak da bir o kadar uğraştırıcı olmaktadır. Zira yaptığınız makyaj sıcağın tesiriyle akmaktadır. Bunun için yaz aylarında doğru makyaj yapmak için alttaki yazımızı dikkatle analizinizi nasihat ederiz.

Sabah Kalktığınızda :
Öncelikle sabahları kalktığınızda her zamanki rutininizi en aza indirebilirsiniz. Cildinize sürdüğünüz günlük kreminizi dilerseniz akşam uyumadan evvel sürebilirsiniz. Bu sayede ciltte oluşan yağ en aza indirgenmiş olacaktır. Sabahları cilt bakımı için arınıcı, güneş gözetmeli bir losyon yeterli olacaktır.

Makyaj yapmaya başlamadan evvel:
Makyaja başlamadan evvel cilt altına makyaj bazını sürerseniz hem makyajınız daha fazla katlanacak, hem de daha canlı bir cilde kavuşmuş olacaksınız. Şayet baz kullanmayı seçim etmek istemiyorsanız su bazlı losyonlarını da seçim edebilirsiniz.

Dayanıklı Makyaj İçin Adımlar:
Makyajınızın uzun vakit sabretmesini istiyorsanız makyaj bazını cildinize uyguladıktan sonra makyaja başlayabilirsiniz. Yaz aylarında toz farlar yerine krem far uygularsanız makyajınızın uzun vakit korunmasını sağlamış olursunuz. Cildinize krem ürünler kullandıktan sonra pudralı ürünler kullanmanız makyajınızın dayanıklılık süresini çoğaldıracaktır.

Suya Dayanıklı Makyaj Ürünleri:
Suya dayanıklı makyaj ürünleri genel olarak makyajınızın akmaması için iyi bir makyaj yakalayıcıdır.
Cildinizdeki problemleri fondöten ile kapatmak çok tesirli bir usul olmamaktadır. Onun için renkli bir kapatıcı ile problemli bölgelere uygulamak daha yararlı bir usul olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X