Genç Görünmenin Yolları
Bayanlar yaşlarından daha genç görünmek için bazı estetik usullere müracaat etse de birtakım minik değişlerle çok daha fresh bir görünüme kavuşabilirler. Dış görünüşünüzde yapacağınız farklılıklar estetikle değil natürel değişlerle sağlanmalıdır. Sateen.com Editörleri olarak genç görünmenin yolları hakkında sizler için bir içerik hazırladık.

Yaşınız artık orta yaş ve üzeriyse dikkat etkeniz gereken bir ekip hususlar var. Genç görünmenin yolları deyince akla ilk gelen şey, saç rengi ve modelidir. Saçlarınızı sarih tonlarda ve şişkin kullanmayın. Size bir yaştan sonra belki güç gelecek ama silkelenin ve saçlarınıza kumpaslı olarak bakım yapın. Düz saçlar her zaman daha natürel durur. Saçlarınızı her gün kuaföre gidemiyorsanız dahi konutta düzleştirin.

Tırnaklarda genç görünmenin gizemlerinden bir tanesi. Uzun ve takma tırnak tesiri yaratan tırnaklardan bırakın. Bunun yerine tırnaklarınızı kısa kesin ve nude renkte ojeler sürün. Ellerinizde yapacağınız bu farklılık daha natürel ve genç görünmenizi sağlayacaktır. Kumpaslı olarak ellerinize krem sürmek, ilerleyen yaşlardaki el buruşuklarının oluşmasını önleyecektir. Bu surattan yaz kış el kreminizi kullanmayı bakımsızlık etmeyin.

Makyaj yaparken koyu sürülmüş dudak çerçevelerinden kaçının. Bunun yerine dudak rengine yakın dudak boyasılar sürmeyi deneyin. Göz makyajında ağır renklerden özellikle de kalın sürülmüş eyelinerlardan kaçının. Nezaretine kalem sürmeyin ve bu kısımları boş vazgeçin. Toprak ve gri tonlarındaki farlar genç görünmeniz için ideal renklerdir.

Dişlerinizi kumpaslı olarak fırçalayın. Dişleriniz sararmış ve bakımsızsa herkes kendinize hürmetiniz olmadığı fikrine kapılabilir. Bunun için öncelikle kendiniz için sonra etrafınızdakiler için dişlerinizi kumpaslı olarak fırçalayın. Dişlerim yamuk fırçalasam da bir şeye afacan fikrini kafanızdan atın. Dişleriniz bembeyaz ve bakımlı görünürse emin olun yamuk olması arka tasarıda kalacaktır.

Saçlarınızı ne çok koyu ne de çok sarih renklere boyayın. Siyah saçlar surat hatlarınızı sert gösterir. Sarih renkler ise yaşınızın daha fazla ortaya çıkmasını sağlar. Kumral ve kahve tonları yaşınızın genç görünmesi için ideal olan renklerdendir.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X