Bazı tunik çeşitleri için kare, kukuletalı ve kepçe boyunları sınayabilirsiniz ve daha fotoğrafı zamanlar için asimetrik yaka çizgileri de hoş görünebilir. Ne olursa olsun, bedene bütün yapışan veya düğmelerin üstünde dekolte yaratacak modellerden uzak durmak gerekir. Ayrıca, tunikler, bluzlar ve kıyafetler sütyeninizin izini ve rengini ortaya çıkarmamalıdır. Belirtildiği gibi, tuniklerin uzunluğu en fazla dizlerin hemen üstünde veya azıcık yukarıyasında olmalıdır. Çok fazla diz altında olması da görünüm açısından itici bir gidişat yaratabilir.

Tunikleriniz yaftalarını iyi okuyun ve onları en iyi biçimde gözetmek için uygun bir biçimde bakım yapın. Buruşuksuz pamuk daha kullanılabilir hale kazançken, çoğu pamuk mahsulünün ütülenmesi gerekecektir. Yün, keten ve ipek genellikle kuru arınma ile arınılmalı ve elle yıkanmalıdır.

Tesettür Tunikle Beraber Hangi Takılar Kullanılabilir?

Kolay takı, şık bir stil oluşturmanın en iyi yoludur. Öneri olarak minik gümüş veya altın çemberli küpeler düşünülebilir. Tuniklerle beraber gümüş veya altın bilezik kullanımı çok da mübalağalı olmayacaktır. Bununla beraber metal veya ten bantlı altın veya gümüş görünümlü saatler kullanılabilir. Uzun kolyeler de tuniklerin üzerinde giysi tamlığını sağlayabilecektir. Burada ehemmiyetli olan takının pahalı ve ucuz olması değil, elbisenizi bitirmesidir. Yeniden de takıları seçerken giysinizin önüne geçecek mübalağada ve ışıltıda olmamasına dikkat edilmelidir.

Tesettür Giyside Nasıl Bir Eşarp Seçilmelidir?

Eşarplar, özellikle renkli ya da tek renkli olan, sofistike bir giysiye renk ve görsel alaka ilave etmek için şahane bir yol olsa da; tesettür giyimin kesin ve bırakılmaz unsurudur. Başka Bir Deyişle tesettürde kapalı giysinin tamlığı içinde yer alırlar. Tunik ile birlikte pamuk, ipek ve yün eşarplar en iyi alternatiflerdir. Kışın daha kalın ve yünlü olan eşarplar seçilebileceği gibi, bahar ve yaz aylarında hafif ipek veya pamuklu eşarpları sınayabilirsiniz. Düz renk tesettür tunik elbiseler için çizgili veya koyu mat renk eşarplar şahane alternatifler.

Tesettür giysilerde giysinin yanı gizeme takıların ve hepsini bitirecek olan eşarpların tercihi de yeniden renk ve desen geçimini tutmaktan geçmektedir. Zati tesettür giyimden bırakamayanlar bu geçimin nasıl tutulacağını iyi öğrenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Abiyede Hazır Modellere Bakın! başlıklı makalemizde tesettür abiye modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X