Tunikle Pantolonu Böyle Kombinleyin!

G Şengel tarafından tarihinde yayınlandı

Tunikler her ne kadar ilk etapta sade ve normal modeller olarak üretilse de rahatlığından dolayı kapalı Bayanlardan büyük rağbet görünce en şık davetlere uygun tesettür tunik modelleri hazırlanmaya başladı. Giysi kombini yapmaya zorlandığınız zaman uzun tunik altına pantolon giyerek şık bir görünüm tutulabilir. Diz üstü tunik modellerinin üstüne tesettür kavramına uygunluğu açısında hafif bol kesimli pantolonlar seçim edilmeli. Spor tunik ve kot pantolonla kombin yapılmak istendiği zaman altına spor kundura, sırt çantası veya postacı çantası da denilen yandan çapraz çantalar kullanılarak kombin bitirilmeli.

Kumaş Etmenine Dikkat Edilmesi Gerekir

Tunik ve pantolon kombini yapmak için ilk evvel tuniğin rengine göre pantolon tercihi yapılması gerekir. Şık bir kombin oluşturmak istiyorsanız ters renklerin geçiminden yararlanmanız gerekmektedir. Şayet seçim ettiğiniz tuniğin rengi sarihse, bu kere pantolonunuz koyu bir renk tonuna sahip olmalı. Bu geçim birliktesi şık ve hareketli görünümü de birliktesi getirecektir. Pantolon ve tunik kombinin de kumaş etkenine de dikkat edilmesi gerekmektedir. Parlak bir kumaş pantolon tercihi yapanlar tuniğin kumaşının mat olması gerektiğini öğrenmelidir. Hem alt hem üst parçada parlak kumaş seçiminde bulunmak güzel olmayan görüntü oluşturmaktadır. Fakat mat kumaş seçiminde böyle bir gidişat olmadığından hem pantolon hem de tuniğin kumaşı mat olabilir.

Kumaş Balansını Doğru Tanımlayın

Kumaş balansını da doğru tanımlamaya itina gösterin. Misalin, keten tunik seçim ettiyseniz, altına şifon bir pantolon giymeniz pek güzel olmaz. Başka bir misal ise, ipek bir tunik ile yüksek oranda polyester kapsayan kumaştan dikilmiş pantolonlar geçim sağlayamazlar. Netice olarak pantolon ve tuniğin kumaş geçimi oldukça ehemmiyetlidir.

Son yarıyıllarda asimetrik etek ucu kesimine sahip modeller oldukça alaka görmektedir. Asimetrik etek ucu kesimine sahip tuniğin altına kot pantolon giyerek modaya uygun ve çağdaş bir hava tutabilirsiniz. Pantolon ile mükemmel geçimi tutan yarasa kol tunik modeli kombini oldukça şık ve göze hitap etmektedir. Yarasa kol tunik modelini günlük yaşamda rahatlıkla seçim edilebildiği gibi kumaş cinsine göre akşam dolaşmaları içinde geçimli bir kombin oluşturularak seçim edilebilir.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Abiyede Hazır Modellere Bakın! başlıklı makalemizde tesettür abiye modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.