Hepimizin yaşamında en az bir kez en hoşlandığı triko kazağı yanlışlıkla fazla sıcak suda yıkandığı için beş yaşındayken giydiğimiz kazaklarımızın ebadına gelecek kadar küçülmüştür. Kim öğrenir kaç tane trikomuzun biçimi yanlış biçimde kurutulduğu için bozulmuş ve tarafımızdan dolabımızın en dip köşesine bir daha giyilmemek üzere atılmıştır. İşte bu ve eşi gidişatlarla karşılaşmak istemiyor ve hoşlanarak giydiğimiz trikolarımızı uzun seneler niteliği bozulmadan kullanmaya devam etmek istiyorsak triko bakımı ile alakalı birkaç esas noktayı bilmemizde fayda var.
Kural 1- Devireme direktifini oku ve trikonu burada yazanlara uyarak yıka. Yönergede yazan devireme derecesini her zaman dikkate al, şayet nasıl yıkayacağınla alakalı kuşkun varsa tehlike alma ve en yakın kuru arınmacının yolunu yakala!
Kural 2- Trikonu yün deterjanı ile elde yıka. Cihazda yıkamak trikonun geri döndürülemeyecek biçimde sürüklemesine neden olabilir.
Kural 3- Trikonu asla kurutma cihazında kurutma, doğrudan güneş ışığına maruz kalmamasına itina göstererek sererek kurut asarak kurutmak biçiminin bozulmasına neden olabilir.
Kural 4- Trikonu devirirken beyazlatıcı ya da renk ağartıcı ürünler kullanma. Bu ürünler hem renginin bozulmasına hem de trikonun aşınmasına neden olabilir.
Kural 5- Trikolarını kesinlikle düşük derecede ütüle. Yaka düğmelerinin olduğu kısımlar, kol ve etek ucundaki desenli kısımların parlama yapmaması için bu bölgelerin üzerine nemli bir bez koyarak ütülemeni nasihat ederiz.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X