Havalar bir sıcak bir soğuk, nasıl giyineceğini öğrenemiyorsun. Trans-seasonal giyim kavramını, bizde “mevsimlik” diye deyim edilen, değişken havalar için uygun giyim olarak kavrayabilirsin. Daha çok bahar aylarında yaşadığın “Şimdi ne giysem?” meseleyi, trans-seasonal giyim tekliflerimizle son bulacak. Hem de şıklıktan hiç ödün vermeden.

Önerilerimize geçmeden evvel trans-seasonal giyim için ilk kaidenin, çok katlı giyinmek olduğunu söyleyelim. Serinlik çıktığında üzerine alıp sıcak olduğunda çıkartabileceğin parçalar, mevsim geçişlerinde gardırobunun en kıymetlileri olacak. İkinci kaide ise malzemeyi doğru seçmek. Daha sarih konuşalım:

Ceket Ama Nasıl Ceket?
Erkek giyiminin olmazsa olmazı ceket, tabii ki listemizin başında yer alıyor. Fakat burada ehemmiyetli olan, ceketin malzemesi. “Aradakiler” olarak adlandırabileceğimiz aylarda seçeceğin ceket, pamuktan üretilmiş olmalı. Merino yünden üretilen, sık dokunmuş bir ceketi akşam serinliklerinde bile üzerine alsan terlersin. Ayrıca şunu da belirtelim: Mevsime uygun olmayacak biçimde giyinmek, her şartta ciddi bir tarz kusurudur, dikkat!

Bu sebeple mevsim geçişlerinde pamuk triko ceketleri seçim etmelisin. Pamuk, hava alan ve dört mevsime de uyan bir malzeme. Bayağı bir tarz için yazlık triko ceketleri gömleklerle, spor triko ceketleri tişörtlerle rahatlıkla kombinleyebilirsin.

Üç Mevsimin Gözde Parçası: Hırka
Mevsimlik Giyim

Kavurucu yaz sıcakları dışında her mevsim giyebileceğin hırkalar, geçiş yarıyıllarında cekete seçenek olmalarıyla da bir hayli erkeğin seçimi. Kot pantolondan kanvasa, gömlekten tişörte bir hayli parçayla kombinleyebileceğin yazlık triko hırkalar, terlemek ve üşümek arasında gidip gelen çabanda sıhhatli ve şık bir seçim olacak.

Kalın ipliklerle örülmüş vurdumduymaz modellerden uzak dur. Hafif triko hırkalara sarıl!

Kesinlikle oku: Dört Dize Bir Tarzdan Uzaklaştıran 4 Hırka Kombini Kusuru

Daha İyisi Olamazdı: Chino Pantolon
Pantolon tercihini de yeniden saf pamuktan üretilen modellerden yapmalısın. Denim ya da kanvas, nitelikli pamuktan üretilen pantolonlar, sana her zaman soluk aldırır.

Misalin chino pantolonlar, bahar ve yaz aylarında tarzının bırakılmaz parçalarından olmalı. Chino sınan ince fitilli dokuma, bu pantolonlara ultra konfor katar. Paçalara doğru hafif darlaşan hatasız kalıba sahip kanvas chino pantolonlar, hem büro hem de günlük tarz için hatasız bir seçimdir. Smart casual tarzın da olmazsa olmazıdır.

Bu da ilgine sürükleyebilir: Her Zaman Şık: Smart Casual

Penye Beğenmeyenler İçin: Triko Tişört
Mevsimlik Giyim

Yalnızca büro tarzında değil; günlük giyiminde de penye senin için şıklıktan tamamen uzak bir kumaşsa, muhtemelen tişört yerine gömlek giymeyi terc ih ediyorsun. Gömlek, tabii ki erkek giyiminin baş kahramanlarından ama bayağı tişörtlere tek seçenek değil. Triko tişörtleri de yaşamına sokmaya ne dersin?

%100 pamuktan üretilen triko tişörtleri hırka ve ceketlerine kombinleyebilir, tarzına ödün katabilirsin.

Mevsimler Geçer, Aksesuar Şıklığı Geçmez
Çok parçalı giyime izin veren bu ara yarıyıl, aksesuar tercihinde bir hayli olanağı da sunuyor. Misalin şapka hoşlanıyorsan fötr şapkalar, bu havalar için çok ideal. Ya da atletik bir stilin varsa, hazır yaz sıcakları bastırmadan kasket şapkalarına başının üzerinde yer vermenin bütün sırası!

Triko ceketlerinle kombinleyeceğin saf pamuktan üretilen örgü kravat ve mendiller ise fark yaratmak isteyenlerin seçimi olacak. Pantolon, gömlek ve ceket gibi öteki parçalarınla kombinleyeceğin değişik renkleri, küçük değişlerle tarzında spektrum yaratmanı sağlayacak.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X