Kesintisiz kırılan tırnaklar ellerinizin güzel olmayan bir görünüme bürünmesine neden olur. Tırnaklarınızın yumuşak yapısını kuvvetlendirmek için bazı usuller uygulayarak onları daha eforlu hale getirebilirsiniz.

Tırnaklarınızı kuvvetlendirmek için sürdüğünüz ojeyi en fazla iki gün tırnağınızda tutun. Uzun vakit tırnakta bekletilen ojeler tırnağın eskimesine ve incelmesine neden olur. Tırnaklarınız zaman içinde sararır ve incelir. Tırnaklarınızdan ojeyi arındıktan sonra ellerinizi yıkamayı ilgisizlik etmeyin. Ardından zeytinyağlı krem sürerek tırnaklarınıza nem yükleyin.

Tıpkı ciltte olduğu gibi tırnaklarda ıslatılmadıklarında eskirler. Bunun için tırnaklar iki günde bir kremlerle ıslatılmalıdır. Kırılma ve aşınmayı yasaklamak için tırnak katmanının sertleşmesi ve kuvvetlenmesi gerekir. Tırnakların sararması ve renginin değişmesi sıhhatsiz tırnaklara işaret eder. Bu gidişatın üstesinden gelmek için tırnaklarınızı bir limon dilimi ile ovmayı sınayabilirsiniz. Limon tırnaklarınıza sertlik kazandıracağı gibi aynı zamanda daha parlak görünmelerini sağlar. Tırnakların koyulaşmış rengi açılır ve daha sert hale kazanç.

Tırnaklarınızın çok yumuşak ve son derece bakımsız olduğunu düşünüyorsanız; bir ay zamanla iki günde bir kere limon ile bakım yapın. Bu vakit içerisinde tırnaklarınıza oje ve eşi hiç bir şey sürmeyin. Vazgeçin tırnaklarınız hava alsın. Hava alan tırnaklar bir vakit sonra kendiliğinden sertleşmeye başlayacak ve yumuşak hali sona erecektir.

Uyguladığınız tırnak bakım kürleri içinde zeytinyağı ile yapılan tırnak kürleri de yer almaktadır. Tırnaklarınızın sertleşmesini ve yumuşak halinin son ermesini istiyorsanız uyguladığınız limon kürlerinin içine zeytinyağı da dahil edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X