Elbisenin mantalitesine uygun olan ve emeli dışına çıkmayan her giyside baskılı kıyafetler giyilebilir. Giysinin renklerini bir hayvan baskı mahsulü ile birleştirmeyi sınayabilirsiniz. Siyah bir hırka altında bir pars desenli bluz gibi bir şey neden olmasın? Seçenek olarak, tehlikeli görünen, modaya uygun bir öğe giymeyi sınayabilirsiniz, ancak görünümünüzün geri kalanını oranla düşük yakalanabilir. Aynada kendinize bakarken giyiminizi bir tam olarak düşünmeniz gerekmektedir. Tesettür moda haftasında öne çıkan muazzam omuz pedlerine aşık iseniz, onları sınayabilirsiniz. Onları alt kısımda ince ve nötr bir şeyle eşleştirin ve mert aksesuarlardan uzak durun.

Tesettür Kıyafetlerle Dolu Gardırop Nasıl Tertip Edilmelidir?

Dolabını arının, vücudunuza uymayan, en az yıldır giymediğiniz giysileri ve makûs vaziyette olanları, tadilat için giderli olanları ayırın. Bunu yapmak yeni ve daha işlevsel parçalar için yer açacaktır. O giysileri çöplüğe atmayın. Onları sadaka olarak affedin veya dostlarınıza veya akrabalarınıza verin. Dahası, şimdilerde belediyelerin caddelere koymuş olduğu kıyafet dolapları bulunmakta, oralara vazgeçebilirsiniz.

İyi vaziyettelerse, bunları satmayı düşünün. İkinci el kıyafet internet sitelerinde veya etrafınızda sizden almak isteyenlere uygun maliyetlerle satabilir ve yeni giysiler için ufak bir birikim dahi yapabilirsiniz. Gereksiniminiz olanı bulun ve lüzumunuzdan aşırısını almayın.

Kullanmadığınız giysilerinden kurtulduktan sonra, dolabınızı net bir biçimde değerlendirin ve neyin noksan olduğunu tanımlayın. Lüzumlarınız tesettür giysi stilinize bağlı olacaktır, ancak genel olarak neye sahip olduğunuzdan emin olmak istersiniz. Bluz ve rahat düğmeli gömlekler, kazaklar, tunikler, pantolonlar her gardıropta olması gerekenler arasında yer alırlar. Soğuk havalarda bir ceket ve daha soğuk havalar için palto, en az bir veya iki yarı fotoğrafı pabuç dolapların demirbaşıdır. Günlük iş, gezi ve egzersizler için en az bir çift spor pabucu unutmayın. Bu bir iki adet denilen kıyafet ve pabuçlar, bazı dolaplarda onlarcası ile yer kaplamaktadır.

Gardırobunuzu arındıktan sonra, tesettürdeki yeni modeller, renkler ve desenler ile alakalı ön araştırma yapılmalıdır. Bu araştırmadan sonra kendi tarzınıza uyacak modeller oluşturulmalıdır. Uzun giysiler giyinen biri misiniz, yoksa alt üst ayrı giyinen biri misiniz, spor mu giyiniyorsunuz; tam bu ön kriterler sizin nasıl bir giyim stilinizin olması gerektiğini tanımlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Abiyede Hazır Modellere Bakın! başlıklı makalemizde tesettür abiye modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X