Tesettür giyim çoğu kadının şahsi bir seçimidir. Bu şahsi seçim güzergahında da günümüzde tesettür modası diye bir kavram vardır. Hem seçimlerine uygun, hem de şık olmak isteyen bayanlar bu modayı sıklıkla takip etmektedir.

Tesettür Giyimde Bu Senenin Modası Nedir?

Herkesçe aşinayı gibi moda her sene, her yarıyıl değişkenlik gösteren, durağan olmayan bir olgudur. Tesettür modası da her sene değişmektedir. Bu yılın tesettür modasında ise bir hayli farklılıklar göze çarpmaktadır. 2018’de tesettür giyim azıcık daha renklenmeye başlamıştır. Tabi ki renkli giyinmek hem günlük rutinlerin yoğunluğu arasında pozitif bir enerji vermenin yanı gizeme, daha canlı ve dinç görünmeyi de sağlar. Bu sene pudra, bebe mavi, mürdüm gibi canlı renklerin yanında asillikten ve saflıktan bırakamayanlar için siyah, gri ve beyaz renkler de ön tasarıya çıkmaktadır.

Azıcık da modellere bakacak olursak bu yıl kısa ve bol pantolonlar dikkat sürüklemektedir. Bu pantolonlar yeniden bol bir tunik ya da gömleklerle kombin edilebildiği gibi, kısa ve bedene oturan bluzlarla da çok şık durmaktadır. Yeniden bu stilin altına spor sneaker pabuçlar giyilerek basmakalıp olan stil sporlaştırılabilir. Ya da basmakalıp stili bozmak istemeyenler bu kombini topuklularla ya da bir babetle kombinleyebilir.

Özel Günlerde Nasıl Giyinmeli?

Bu senenin tesettür modasında günlük stilden bahsetmişken, özel günlerde, düğün, davet vb. cümbüşlerde tesettür modası nasıl olmalıdır, suali de uslara gelebilir. Bu özel günlerde 2018 tesettür modasında tül ağabeyeler ön tasarıya çıkıyor. Kimilerinde yeniden bu senenin modası olan volanlı kolları görürken, kimilerinde dantelli etekleri görüyoruz. Özel günlerde illa ağabeye mi diyenler için ise bu sene çok şık pantolon tunik ya da etek gömlek ekipleri bulunuyor. Etek gömlek daha aşina ve alışılagelmiş gibi görünse de pantolon tunik ekibi değişik bir stili ortaya koyuyor. Günlük kombinlerde spor kundurayla kombinlenebilen bol, kısa pantolonlar özel günlerde de çok şık tunik ekibi ve bir topuklu kundurayla kullanılabiliyor. Bu biçimde özel davetlerde, ya da düğünlerde hem şık hemrahat olmak isteyen bayanlar için şahane bir seçim oluşturuyor.

Bir önceki yazımız olan Sezonun En Göz Alıcı Abiyeleri İşte Bunlar başlıklı makalemizde abiye ve en güzel abiyeler hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X