Tuniklerde kalın desen ve baskılar netlikle şık ve sofistike bir görünümde çalışabilir, ancak özellikle de yeni ve farklı bir tarz ile başlıyorsanız kararsızlarınız olacaktır. Bu kararsızlar tunik modeller için gerçeğinde yersizdir. Bir Hayli alanda kurtarıcı olan tunikler, pantolonlarla ve taytlarla çok rahat giyilebilen farklı renk ve stillerdeki giysilerdir. Tesettür giyim mağazalarında ve muhtemelen dolabınızda bol ölçüde bulunan tunikler giysi spektrumunuzu artırmaya destekçi olurlar.

Tesettür Tunikte Renk Spektrumu Nasıl Tutulur?

Tipik tunik renkleri beyaz, bej, krem, lacivert, siyah ve gridir. Şimdi, baştan ayağa siyah ya da başka bir nötr giymeniz gerektiğini düşünmeyin. Aynı renkteki değişik tonlar ya da renk tonları bir rengi değiştirmenize izin verir, ancak yeniden de temel renk olarak kalır. Bir yalnızca renk tunik hoş bir eşarp ve fularla göz akdikeni bir giysiye dönüştürülebilir. Hatta daha da ona minik vurgular yaparak müthiş bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Şık ve sofistike giysiler genellikle standart olarak emin bir tarz oluşturmaktadırlar. Etekler, giysilerinizde olduğu gibi ayak bileklerinde olmalı ve yere dokunmamalı, pabucun altına girmemelidir. Sıradan pantolonlar düz, hafif geniş, hafif çizgilere veya erkek kıyafetlerinden esinlenilmiş olanlar gibi bol olmalıdır. Ayak bileği dar olan pantolonları gibi, sıradan kumaşlardaki geniş bacaklı pantolonlar da kabul edilebilir.

Tesettür Tunikler Tadilata Verilmeli Midir?

Tunikler bedeninizin çarpığını takip etmelidir. Tunik boyunda ve eninde bir potluk olduğunu düşünüyorsanız, mahsulü bir terziye götürmekten çekinmeyin Unutmayın, tadilat için ödenen paralar, nitelikli kıyafetleri uzun seneler kullanabilmek için tahsisat minik kıymetlerdir. Her sene yeni bir tunik almak zorunda değilsiniz ve giydiğiniz her şeyin yeni sene modasına geçimli veya uyarlanmış formda olması gerekmez. Misalin, daha rahat bir kombin için yapılandırılmamış parçaları karıştırabilirsiniz. Bir mavi çizgili tunik ile bir kot pantolonu ve beyaz bir eşarbı eşleştirebilirsiniz.

Şık giyinmek azıcık da alçakgönüllülük gerektirir. Dar giysiler ve kısa etekler, pantolonlar tesettür tunik ruhuna da ters düşmektedir. O surattan şık giyinmek derken ağırbaşlılığı ve fazla azameti bir kenara vazgeçmek de gerekmektedir. Doğru renk, uygun kumaş ve maliyetle satın alınan tunikler farklı parça elbiselerle yeni bir model oluşturmanın en iyi yoludur.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Abiyede Hazır Modellere Bakın! başlıklı makalemizde tesettür abiye modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 1   Ortalama: 3/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X