Bunu sağlamak için, burada parlak mavi bir kolye veya koyu kırmızı bir kemer gibi daha parlak renkler kapsayan aksesuarlar. Pek çok kadının bedeninde gerçekten göstermek istemedikleri alanları vardır ve bu onları rahatsız eder. Dolayısıyla tesettür kıyafet modeli üreticileri bu sorunu kavramakta ve bu alanda tasarım geliştirme çalışmalarını yürütmektedir.

Tesettür Giyside Doğru Elbise Nasıl Seçilmelidir?

Ayrıca, mütevazı bir elbise kaidesine uyuyorsanız veya bunu yapmayı seçim ediyorsanız, seçim etmeyeceğiniz alanlara odaklanmayın ve satın almayacağınız elbiselerle zaman tüketmeyin. Misalin, bacaklarınızı rahatsız edecekse, dar pantolon satın almaktan kaçının. Yeniden kendinizi boğuluyor gibi seziyorsanız boğazlı kazak ve yüksek yaka gömlek çeşitleriyle ilgilenmeyin.

Modaya değil, beğendiğiniz ve rahat sezdiğiniz kıyafetlere odaklanın. Bedeninizi rahat, onu sıkmayan ve güçle bir biçimin içine girmeye çalıştırmayan elbiselerle giydirin. Bugünün elbise spektrumunda bunu yapmak basittir ve bedene bu zorlamayı yaptırmamak usluca olacaktır.

Tesettür elbisenizi seçerken kendinize has renkler ve tarzlara uygun giysiler seçmeye çalışın. İnternet site sayfalarında ve moda mecmualarında bunları rahatlıkla araştırabilir ve fikir alabilirsiniz. En uygun olanı giyinin, başka birinin üzerinde gördüğünüz elbise size uymayabilir. Beden olarak uysa dahi renkler belki de sizin için doğru renkler değildir. Ama sınamaya da istekli olmakta bereket var, bazen hiç olmadık elbiselerle çok hoş kombinler yapmak muhtemel olabiliyor.

Yeni tesettür stilinizin görünüşünüzü nasıl etkileyeceğine donakalabilirsiniz. Moda mecmualarının hangi renkleri ve desenleri ön tasarıya çıkardığına dikkat edin. Çok sık olarak, sizi belli tarzlarda, markalarda ve hatta moda hakkında bilgilendirir. Öteki ülkelerdeki tesettür modasının neler olduğu, yeni tarzlardaki renk ve model farklılıkları takip edebilirsiniz.

İyi görünme gayretleriniz, kesintisiz olarak değişen modeller suratından yorulmanıza neden olacaktır, rahatsız edici kunduralarla da bu bitkinlik tavan yapacaktır. Sizi şahane sezdiren elbiseler ve kunduralar giyinin.

Her zaman yaftaları okuyun ve elbiselerin yıkanması için zorunlu direktifleri izleyin. Bu, elbiselerinizin uzun vakit iyi korunmasını ve görünmesini sağlayacaktır. Gerekirse kıyafetlerinizi ütüleyin. Kimse kırışık giysiler içinde iyi giyimli görünmüyor. Kendine has, şahsi stilinizi düşünün; sizi en iyi ifade edecek giysi mi, pantolon mu, tunik mi karar verin.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Abiyede Hazır Modellere Bakın! başlıklı makalemizde tesettür abiye modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X