Tesettür sözcüğünün anlamı örtünmektir. Buna istinaden kadınlar da kapalı kıyafet modelleri seçim ederek tesettürlü kıyafet giymektedir. Tesettür sadece kadınlara has bir şey değildir erkekleri de içermektedir. Tesettür kıyafet sayesinde kadınlar daha şık olarak giyinmektedir.

Kıyafet Çeşitleri

Kıyafet çeşitleri arasında kemerli, simli kıyafet modelinde kumaşın özelliği likralı örme kumaştan yapılmış olmasıdır. Simli olması sayesinde tesettür kıyafet parlak bir görünüme sahip oluyor. Son sezon mahsulleri arasında yerini alarak fermuarı ve portatif kemeri bulunmaktadır. Değişik alternatifleri bulunduğu gibi istenilen beden miktarına göre de çeşitleri vardır. Kemersiz model içerisinde ise nakışlı tesettür kıyafet modelinde omuzlardaki nakışlar kıyafete daha tatlı bir görünüm sergileyerek şıklıkta başka bir noktaya getirmiştir. Bu modelde de likralı örme kumaştan üretim edilmiştir. Yeni sezon modeli olup astarsız bir mahsuldür. Lastik çeşidi ise manşettir. Bu modelde de değişik renk kreasyonları mevcuttur. Değişik beden miktarları da bulunmaktadır. 44 beden ile 48 beden arası şu anda mevcuttur.

Tesettür Kombinleri

En yeni modellerden biri olan gold varak ayrıntı pantolonlu kombin de likralı dabıl kumaştan üretim edilmiş olup mürdüm, zümrüt, haki, bordo, siyah, pudra renkleri gibi renkler bulunmaktadır. Değişik bir desende daha şık bir model içerisinde olan varaklı peplum model de eteğindeki harekâtalar sayesinde daha şık bir görünüm katmıştır. Düğün, kına gibi organizasyonlara çok rahat bir biçimde katılabilirsiniz.

Tesettür kıyafet kombinleri arasında bir hayli güzel ve şık model ayrı ayrı bulunmaktadır. Ağabeye modelleri değişik bir model çeşidi olup şifon kuyruklu tesettür ağabeye krep şifon ve dabıl kumaştan üretim edilmiştir. Renk alternatifleri arasında pudra, zümrüt, bordo, bebe mavisi, siyah renkleri mevcuttur. Mahsulü alırken kesinlikle bütün miktarlarınıza göre almanızda fayda vardır. Astarsız bir model olup sırt tarafında fermuarı bulunmaktadır. Taşlı ağabeye seçim eden kadınlar ise güpürü taşlı ağabeye modelini seçim edebilir. Krep, şifon ve dantel kumaştan üretim edilmiş olan bu model egemen yakaya sahip astarlıdır ve sırttan fermuara sahiptir. Giysilerin taşları düşmesini yasaklamak için arınılması sırasında yalnızca kuru arınma ile yapılmalıdır. Bu kumaş özellikleri bunu gerektirmektedir.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Abiyede Hazır Modellere Bakın! başlıklı makalemizde tesettür abiye modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X