Tesettür giyinen bir bayan da istediği modelleri rahatlıkla giyinebilir. Yalnızca kaideleri azıcık değişiktir o kadar. Bir erkek takım elbiseleri genel olarak tüm bayan kıyafetinden daha rahat olduğunu öğrenmelisiniz. Bunun anlamı, vücuda uygunluk, bol ve rahat oluşlarıdır. Dar ya da tüm bedeninizi rahatsız eden şeyler giyinmemelisiniz. Özel olarak planlanmış bir bayan giysiyi bulmak daha öncekisi gibi güç değil. Şimdi tüm tesettür elbise mağazaları ve online satış mağazalarında istediğiniz renk, model ve stilde giysi bulmak muhtemel hale geldi.

Tesettür Kıyafetlerde Tadilat Yaptırılmalı Mı?

Kendi vücudunuza uyan bir elbise bulmak ve bunu iyi bir biçimde kombin etmekten daha hoş bir şey yoktur. Beden ve boy meseleyi olsa da marifetli bir terzi bularak giysilerinizi özelleştirebilir, hatta minik eklemeler ve çıkarmalar da yaptırabilirsiniz. Özel giysilerin pahalı olmasının iyi bir sebebi var; muhteşem uyuyorlar. Burada santimlik boy ve en değişikliğini mesele etmeyin, zaman zaman terzinizi ziyaret etmekten de çekinmeyin. Nasıl bir elbise diktirmek istediğinizle alakalı fikriniz yoksa satın aldığınız kıyafetleri her zaman değiştirebilirsin.

Bir çanta, bir kadının sahip olabileceği çok doğrultulu ve ehemmiyetli aksesuarlardan biridir. Çantalar ve cüzdanlar mevzubahisi olduğunda çok fazla diye bir şey yoktur. Ancak sizin için en iyi olanın ne olduğuna dikkat edin. Artık günümüzde kundura ve çantanın aynı renkte olması gibi bir lüzumluluk da bulunmamaktadır. İstediğiniz renk ve modelde çantaları ve cüzdanları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tesettür Elbise Modeline Etek Nasıl Dahil Edilmelidir?

Uzun etekler ilkbahar ve yaz aylarında kurtarıcı bir giysidir. Güz ve kış aylarında da giyilebilirler, kumaş kalınlıkları natürel ki farklılık gösterir. Ancak günlük olarak kullanılabileceği gibi dışarıda da rahatlıkla farklı üstlerle kombinlenebilirler. Etekler çok doğrultulu elbiselerdir, her şeyle fantastik derecede geçim sağlar. Henüz bir etek satın almadıysanız, gardırobunuzda hala beceriksizlik var demektir. Zira bir tanesi ile oluşturabileceğiniz çok fazla giysi çeşidi bulunmaktadır.

Eteğinizi belinizden daha yüksek tutun veya midenizi gevşetmek için dar modeller kullanmayın. Görünümünüz ne olursa olsun modeliniz tesettür elbise stiline uygun olmalıdır. Uygun bir kemer, rastgele bir giysiyi daha iyi hale getirebilir. Doğru biçimde kullanılmışsa, belinizi incelterek stilinizi vurgulayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Abiyede Hazır Modellere Bakın! başlıklı makalemizde tesettür abiye modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X