Tesettür dünyası, her geçen gün kendini değişik bir model ile tanıtmaktadır. Evvelinde çok kısıtlı olan tesettür giyim, son yarıyılların sanki patlamasını yaşamaktadır. Kot tesettür mahsullerinden, tesettür tulum, tunik modelleri ne kadar bir hayli modeli tesettür dünyasına kazandırmaktadır. Bunların içinde hiç kuşkusuz en şık ve kibar modelleri tesettür giysi modelleri, karşılamaktadır. Bir Hayli renk ve desen alternatifiyle tesettürlü hanımlara seçenek olarak tesettür giysiler sunan tesettür giysi özel günlerin bırakılmazı olmuş vaziyette. Bu kadar çok alternatifi var indir masasında her kesime uygun bir stil nasıl oluşur suali uslara gelmektedir.

Öncelik Deri Rengi

Tesettür giysi stili tanımlanırken dikkat edilmesi gereken ilk nokta deri rengidir. Fertsel olarak sarih ya da Koyu tonlar serilse de yakışmayan renk tonları seçim edilmemelidir. Beyaz kendini bir kadının kesin bir koyu tonlarda bir tesettür giysi modeli seçmelidir. Aksi takdirde sarih renk ve sarih deri birbirini boğacaktır. Esmer tonlu bir kadının sarih renk tonlarında bir tesettür giysi stili oluşturması gerekmektedir.

Stil Tanımlanmalı

Tesettür giysi stili tanımlanırken, dikkat edilecek başka bir husus ise, banal mi? atletik mi? bir stil özümsenecek buna karar verilmelidir. Atletik stil hoşlanan şahsın daha canlı ve hareketli renkler ve üzerinde bulunan ayrıntılara umursaması gerekmektedir. Bu stil daha genç ve şık durulabilir. Öte yandan basmakalıp bir stil özümseyen bir kadının, Daha düz ve sade renkleri seçim edip, buna uygun eşarp ve çanta tercihi yapmalıdır. Stilin hoş durmasından ziyade, şahsın karakteristik yapısı ile anlaşan bir stil özümsenmesi dışarıdan görünüşe daha anlamlı bir duruş katacaktır. Başka Bir Deyişle klasik yaşamda uysal serinkanlı bir yapısı olan bir kadının atletik bir giysi seçmesi hoş durursa bile, şahsın kişiliği ile anlaşmadığı için dışarıdan değişik idrak edilecektir. Kıyafetin basmakalıp ya da spor stil olmasında ehemmiyetli faktör karakteristik yapıdır.

Aksesuar Tercihi

​​​​​​Tesettür kıyafetin ortaya çıkmasını sağlayan en ehemmiyetli unsur, aksesuardır. Doğru bir aksesuar tercihi, çok şık bir giysi şıklık katacağı gibi. Yanlış bir aksesuar tercihi ise, hoş olan kıyafeti, daha makûs gösterecektir.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Abiyede Hazır Modellere Bakın! başlıklı makalemizde tesettür abiye modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X