Uzun kıyafet modelleri tesettür giyimin en özel parçasıdır. Yeni sezonun moda renkleri dantel ve güpür sayesinde daha görsel bir sürükleyicilik kazanıyor. Güpür gibi hareketli ve kendinden aksesuarlı parçalar kıyafet modellerine görsellik katmaktadır.

Güpür ve Dantel Ayrıntıları Giysiye Görsellik Kazandırıyor

Şık ve hoş bir stil her tesettürlü kadının arayışıdır. Kıyafet model çeşitleri ile şık olma ihtimali her zaman daha yüksektir. Tek parça model olan kıyafet az parça ile kombin yapılarak kendi tarzını ön tasarıda meblağ. Şık ve dikkat sürükleyen kıyafet modellerinin her zaman dikkat sürükleyen küçük ayrıntıları vardır. Kemer, güpür, yaka bağcıkları ve dantel ayrıntıları gibi giysiye hem görsellik katan hem de kullanım bakımından tesettür giysiyi basit bir giyim modeli kılan ayrıntılar tesettürlü bayanlar tarafından seçim edilmektedir.

Kıyafet modellerinde güpür ve dantel ile süslenen ayrıntılar yaka kısımları, kol manşetleri bazen ise üst kısmın tamamının dantel ile planlanması ile tesettür kıyafet görsellik kazanıyor. Bazı ağabeye stiline benzeyen kıyafet modellerinde ise, etek kısmında bolca dantel ayrıntılar görebiliyoruz. Hakikatinde giysiyi kullanacağınız mekan ve zaman giysinin dikkat sürükleyicilik oranını değiştirir. Düğün, nişan gibi özel günlerde giyilen giysiler aksesuar unsurlarının daha yoğun kullanıldığı kıyafet modeli ister.

Bazı tesettürlü kadınlar günlük kullanımlarında ise daha narin süslemelere sahip çok azametli ayrıntıları olmayan modelleri seçim etmektedir. Görünen o ki kadınlar hem azametli hem de sade ayrıntıları aynı oranda beğeniyor. Moda tasarımcıları ise bu arz istikametinde bazen sade, bazen ise hafif hareketli aksesuar ayrıntıları ile kıyafetlerde oldukça muhtelif modeller planlamaktadır.

Kıyafet Modellerinde Pastel Tonları Dikkat Sürüklemektedir

Sivri yaka tesettür kıyafet modellerinde kullanılan siyah dantel ayrıntılar kıyafet ile tam bir görünüme sahiptir. Yakasında kullanılan siyah fular ise siyah dantel desenlerin değişik duruşuna konsantre olmayı muvaffak oluyor. Şık bir görünüm sağlayan bu kıyafet tesettürlü bayanların alakasını sürüklediği gibi, otantik ve sıradan kesimi ile daha önceki yarıyıl kıyafet modellerine atıfta bulunuyor. Kıyafetlerde pastel tonlarda soft bir hava dominanttır. Genelde uzun kıyafet tasarımlarında bu tonların daha cazip bir görünüm kazandığını görmekteyiz. Çağdaş kıyafet çeşitleri içerisinde en dikkat sürükleyen renkler bu tonlarda olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Abiyede Hazır Modellere Bakın! başlıklı makalemizde tesettür abiye modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X