Tesettür giyim modası değişik giyim ürünleri gibi üzerine düşen şıklık kavrayışını aşırısıyla kazanmış gidişatta. İslami lüzumluluklara geçim sağlayarak, harcayıcılara hayal ettikleri şıklığı aşırısıyla sunmakta ve farklı etraflarda farklı görüntülere sahip olabilmelerini sağlamaktadır.

Tesettür kıyafet modelleri üzenindeki metamorfozlara bakıldığında; gitgide çok daha çağdaş ve sade bir hal aldığına tanıklık edebiliyoruz. Her geçen gün spektrum kazanan bu özel modeller, her arklı etrafta rahatlıkla kullanılabilmektedir.

İş etraflarında tesettür giyim ürünleri olarak en çok tesettür kıyafet modelleri seçim edilmektedir bunun sebebi iş civarına uygun bir giysi cinsi olmasının yanı gizeme tüm gün süresince rahat bir hareket imkânı sunabiliyor olmasıdır.

Renk renk ve desen desen farklı çizgilerden oluşan tesettür kıyafet şıklığı giderek çoğalıyor.

Modeller üzerinde kullanılan aksesuarlar, bireylerin stillerine uygun eklentilerden oluşuyor. Resmi iş civarlarının yanı gizeme günlük olarak da yaşamın pek çok anında rahatlıkla kullanılabilecek modeller, birinci sınıf niteliğe sahip kumaşlar kullanılarak planlanıyor.

Tesettür tasarımcılarının yeni sezon fihristlerinde en fazla yer verdikleri ürünlerin başında yeniden tesettür kıyafet modelleri gelmektedir. Farklı tiplerden oluşan kıyafetler, model olarak birbirinden değişiklik gösteriyor olsa da İslamiyet’e uygunluk anlamında birbirinin aynını oluşturmaktadır.

Ayak bileklerine kadar uzanan etek boyunda kumaşlar üzerinde yer alan ayrıntılar kıyafet şıklığını çoğaldırmakla kalmıyor aynı zamanda şık kombinler yapabilmenize de imkân sunmaktadır.

Özel gün ve gecelerin olmazsa olmazlarından olan tesettür kıyafet modelleri, şık bir görüntüye sahip olmanızı sağlarken, bir den fazla parça ile kombin yapma güçlüğünü de ortadan kaldırmaktadır tek bir parçadan oluşan tesettür kıyafet modelleri hem kullanışlı hem de olabildiğince göz akdikeni bir tasarımdan oluşmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Abiyede Hazır Modellere Bakın! başlıklı makalemizde tesettür abiye modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X