Abiye gereksinimi olan her kadının tereddüt kaldığı mevzulardan birisi de hazır Abiyeler ve özel dikim Abiyelerdir. Hazır tuvaletlerin özel dikimler ile mukayese etildiğinde bir hayli avantajı vardır. Tesettür Abiye modelleri nazik ve şık gösteren modellerdir. Bu neden ile doğru tercihler yapılaması gerekir. Doğru bir seçim için hazır modeller arasından tercihler yapılmalıdır. Beden miktarlarına göre diken Abiye modellerin yakışıp yakışmayacağı bilinemez. Hazır Abiye modelleri arasından beden miktarlarına uygun bir hayli model Abiye sınanabilir ve hangi modelin yakıştığına karar verilebilir. Yakışan modellerde darlık ya da bolluk olması ehemmiyetli bir mevzu değildir. Tadilat yaptırılabilir. Özel dikimlerde bu yaptırılamaz. Yaptırıldıkça Abiye modelinde başkalaşımlar olur. Vücuda göre planlandığı için bitmiş hali ile kullanılması gerekir. Tekerrür tadilat kaldırabilecek modeller değillerdir.

Abiye Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Abiye modellerini alırken bazı ayrıntılara dikkat edilmesi gerekir. Bu ayrıntılardan ilki, tuvaletin beden yapısı ve boy miktarı ile uygunluğudur. Beden yapısı için uygun olmayan modeller ne kadar hoş olur ise olsun, seçim edilmemelidir. Bunun dışında ise, potluklar minik bir mesele olarak görülmemelidir. Abiye modellerinde oluşan potluklar, tuvaletin dar ya da bol olmasından kaynaklı olur. İlk görüş tadilat yaptırma olmamalıdır. Bu neden ile potluk yapan Abiyeler seçim edilmemelidir. Son olarak nitelikli bir emekçilik olmasına itina gösterilmelidir. Bakıldığında nazik duran, her ayrıntıyı itina ile yapılmış Abiyeler çok daha şık olmak için doğru tercih olur. Abiyeler alınır iken, türbanlarda alınmalıdır. Aynı kumaştan ve aynı renkten olması gerekir. Ayrı ayrı almak, yanlış olacaktır. Aynı kumaştan üretilmiş aynı renk türban bulunamayabilir.

Abiyeler Ne Zaman Alınmalıdır?

Acil bir gidişat yok ise, Abiyeler için özel güden on beş gün evvel bakılmaya başlanması doğru olacaktır. Çok uzun zaman var iken almak, yanlış olur. Kadınların kilo gidişatı süratli ve kesintisiz olarak değişir. Abiyeler içinde bir kilo bile ehemmiyet taşır. Bir kilo alınması ya da verilmesi alınan tuvalette potluklara neden olur. Bu neden ile kısa bir zaman içinde alınması en anlamlı olanıdır. Abiyeler için seçim yapılacak zaman içinde azıcık daha zaman geçecektir ve kullanılacağı güne çok daha yakın bir tarihte alınmış olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Bu Sezon Büyük Beden Tunik Modası! başlıklı makalemizde buyuk beden tesettur ve buyuk beden tunik hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X