Takım elbiseyi başlı başına öne çıkaran ayrıntılardır. Ayrıntı denilince bu cins klasik giyimde aksesuar olarak kullanılan başlıca kravat, papyon, cep medili, kravat iğnesi ve yaka aksesuarları gelmektedir.

Günümüz de takım elbiselerde moda idrak edişi azıcık modernize olsa da kullanılan aksesuarlar yerini her zaman gözetmiştir. Doğru giyinme, altın kaidelerinden biri olan sadelikten geçmektedir. Aksesuar kullanımında da oranı tuttuğunuz takdirde hem kullandığınız ürünlerin hem de kendinizin dışarıya karşı şık algısını dominant kılmış olursunuz.

Her takım elbise de değişiklikler olduğu gibi her aksesuarda her takım elbiseye uymayabilmektedir.
Buna göre;

Kravat kullanımında klasik geniş yakalı ceketlerle kullanılabilen klasik kesim kravatlarken, slimfit takım elbiselerde aksine ince kravat modelleri doğru seçim olarak sınıflandırılmaktadır.Aynı grupta eşdeğer paylaşımı bulunan kravat iğnesi ve mendili takip etmektedir.

Özellikle cep mendili moda düşkünlerinde dahi ayrım yaratabilmektedir. Bir kesim kravatla aynı olması gerektiğini düşünürken, bir öteki kesim tamamen değişik olması gerektiğini korunmaktadır. İki görüş ile beraber harmanlayacak olur isek aynı tonlarda ama değişik kültürlerde olması en doğru tercih olacağı kanısındayız.

Kravat iğnesi ve yaka aksesuarına gelecek olursak aynı anda kullanımları azıcık mübalağaya kaçabilirken takım elbisede, cep mendili kullanılan kombinlerde yaka iğnesi fazla gelerek şıklığınıza gölge düşürebilmektedir. Bu surattan kombinlerinizde genellikle üçünden ikisinini kullanmaya dikkat etkeniz bereketinize olacaktır.

Netice olarak şıklığınıza giden bu yolda attığınız adımda, takım elbise kullanım klavuzu WSS WESSI’de bloğumuzda yaşam bulmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X