Yaz mevsimini yaşadığımız şu günlerde; tatil ve seyahatler sebebiyle oldukça renkli bir yarıyıl. Ve bu arada sezon sonuna yakın artık Sünnet Düğünleri telaşı başlayacak. Ve anneler bu telaşın içinde, en ehemmiyetli yere sahip olacaklar.

Tüm alışverişlerin odak noktası olmaları onları muhakkak bir yoğun trafik içine atacak. Sünnet çocuğunun elbiseleri, davet listesi, davet sunumları, akrabaların hazırlanması davetin nasıl olacağı, yemekli ve bir salonda olacaksa ikramların neler olacağı ve bunun gibi bir sürü detay. Bu yoğun tempo içerisinde netlikle kendilerini unuturlar sanmayın.

Öncelikle ‘Oğlumun sünnetin de ne giyeceğim?’ sualleri aralıksız kafa kurcalayacak akıllarında. Araştırmalar ve sergenlere günler hatta aylar evvelinden başlar. Neticede oğlunun erkekliğe adım atmada ilk ve ehemmiyetli günü. Şık olmalı ki davetililere mahcup olmasın ya da rivayetlere izin vermesin.

Tesettürlü kadınlar bu mevzuda çok daha duyarlı hem şık olmalı hem de sade olmalı diye düşünürler. Gözalıcı değil şık olmak isterler. Genelde sünnet düğünlerinde kadınlar beyaz rengi seçim ederler. Düğün ya da nişan gibi davetlerde olduğu gibi göz akdikeni renkler seçim edilmez.

Sünnet annelerinin beyaz giyme sebebi asil bir rengi taşımak istemeleri ve de evlendiklerinde beyaz gelinlik giydikleri için oğullarının sünnet düğününü de kendi düğünleri gibi düşünerek hareket etmek isterler.

Beyaz renk saflığın ve yalın olmanın ehemmiyetini vurgular. Ve tesettür giyim stilini giymek isteyen anneler sadeleğin onu daha çok taşıyacağını düşündüğünden bu renk gözdesi olur. Ama beyaza yakın krem ve sarih kahve tonları, bordo ya da siyah elbiseleri seçen sünnet anneleri de vardır . Ama çoğunlukla beyaz önde yeralmaktadır.

Peki bu kıyatler beyaz renk olacak da model mevzusun da neler olacak? İşte tesettür sünnet anneleri giysilerinde oldukça değişik kombinler yaratabilecek ve bunun yanında ağabeye olarak seçilebilecek çok fazla trend var.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X