İster stiline kafa yoran istersen de işleri akışına vazgeçen bir erkek ol, asla yapmaman birkaç tarz yanılgısını usunda yakalamanda fayda var. Bize göre tarz üstüne çalışılması gereken ve nitelikli birkaç parça ile basitçe iyi bir seviyeye sürükleyebileceğin bir kavram. Kilit parçaları dolabında bulundurduğun ve onlara iyi baktığın sürece, gireceğin her civara uygun giysinin olacaktır. Ancak bazı tarz kusurları yapman tüm şıklığına hasar verebilir. Azıcıktan paylaşacağımız birkaç ehemmiyetli maddeyi usunda yakalamanı ve bu yanılgılardan uzak durmaya çalışmanı öneri ediyoruz! Neşeli okumalar.

1.Vücuduna oturmayan giysiler giymek

Bu kendine ve tarzına en çok hasar vereceğin yanılgılardan biri. Elbiselerinin netlikle üstüne oturduğundan, kol ve paça boylarının doğru ayarlandığından emin olmalısın.

Bu mevzuda daha fazla bilgi sahibi olmak istersen Hatasız Giyinmenin Altın Kaideleri yazımıza göz atabilirsin.

2. Çoraplarının elbisenle geçimli olmaması

İddialı bir stilin varsa ve bu mevzuda kendine güveniyorsan, kimi zaman şuurlu olarak farklı desen ve renklerdeki çorapları seçim edebilir, hatta bu biçimde kendine has tarzını ortaya koyabilirsin. Ancak şayet böyle bir stilin yoksa pantolon ve kunduranla çorabının geçimli olmasına itina göstermelisin.

3. Pantolon paçalarının fazla uzun ve dökümlü olması

Kısa olmasından çekindiğin ya da sırf terziye gitmeye erindiğin için fazla uzun paçalı pantolonlar giymeye bir son vermelisin!

4. Buruşuk giysiler giymek

Şuurlu olarak buruşuk bir elbise giyerek konuttan çıkan çok az insan olduğunu düşünüyoruz. Ancak bir mahsulü satın alırken basit ütülenir bir kumaşa sahip olup olmadığına dikkat etmek ya da giydikten çok kısa bir müddet sonra buruşuk bir görünüm alma potansiyeline sahip elbiseleri satın almamakta fayda var. Burada Hemington’un tüm gün giyildikten sonra dahi deforme olmayan gömlek ve tişörtlerine göz atmanı öneri ederiz. Böylece sabah konuttan çıkarken giydiğin elbisenle, bir akşam davetine hiçbir çekince dinlemeden katılabilirsin!

5. Kravat boyunu doğru ayarlayamamak

Bunun basit bir iş olmadığını ve hayli el alışkanlığı getirdiğini biliyoruz. Ancak üstünde çalışmaya kıymet! Kravatının uzunluğunun kemer tokana dokunacak biçimde ayarlanmış olması gerektiğini Hatasız Giyinmenin Altın Kaideleri yazımızda da belirtmiştik.

6. Plaj ve havuz dışında sandalet giymek

Son senelerde ten sandaletlerin ve hatta terliklerin dahi moda olduğunu biliyoruz. Ancak inanın bu mahsulle yalnızca moda fihristlerinde güzel duruyor! Sandalet giymeyi çok beğeniyorsan onları yalnızca plajda ve havuzda giymeni öneri ediyoruz.

7. Pabuçlarının pak ve bakımlı olmaması

Bir erkeğin tarzını aşınmış ve lekeli bir kunduradan daha fazla alt üst edecek çok az şey olduğunu söyleyebiliriz. Bu mevzuda kendini geliştirmek istersen Tarz Sahibi Erkeğin Pabuç Kılavuzu yazımızı okuyabilirsin.

8. Fazla desenli giysiler giymek ya da birkaç deseni karıştırmak

Yeniden yalnızca moda defilelerinde ya da moda bloggerlarının üstünde hoş duran bir tercih daha. Büyük desenli giysiler ya da birden fazla desenin karıştırılması imajını zedeler; tehlike almaya hiç gerek yok ??

9. Elbise ve aksesuarlarda renk geçimini tutamamak

Renk geçimini tutma mevzusunda iyi olmak istiyorsan azıcık gözünü eğitmelisin. Fırsat buldukça içinde bulunduğun sezonun renklerine internette göz atmak, alışveriş yaparken sergenlerdeki kombinleri araştırmak bu mevzuda daha iyi olmanı sağlayacaktır.

10. Kapalı mekanlarda güneş gözlüğü takmak

Bunun hâlâ havalı bir şey olduğunu düşünen var mı? Şayet hayranlarıyla göz göze gelmemeye çalışan bir şöhretli değilsen, alışveriş merkezinde, kafede, toplu taşıma vasıtalarında, kısacası hiçbir kapalı mekanda güneş gözlüğü takmamalısın ??

11. Siyah kunduraların her renk giysiye uyacağını düşünmek

Renk geçimi mevzusunda tereddütü olan ya da bu mevzuda kendini geliştirmemiş herkesin en ehemmiyetli kusurlarından biri siyahın her renkle geçimli olacağına inanmasıdır. Evet ‘siyah’ pek çok vaziyette kurtarıcıdır ama her vaziyette değil! Birkaç kilit renkte pabucu dolabında bulundurursan bu yanılgıya düşme olasılığın eksilir.

12. Mevsim ve hava şartları ile geçimli olmayan giysiler giymek

Kimse yaz günü sıcaktan sıkılırken uzun kollu bir tişört giymez belki ancak kış aylarında sırf pantolonunun rengi ile geçimli olduğu için keten ceket de giymemelisin. Mevsimle geçimsiz tercihler yapman, senin stil sahibi ve ‘nerede ne giyileceğini öğrenen’ bir erkek imajı yaratma mücadelene ciddi anlamda hasar verebilir.

13. Modayı âmâyı âmâsına takip etmek

İşte bu da genelde genç erkeklerin düştüğü yanılgılardan biri. Yalnızca çok moda olduğu için, stilinle ve vücudunla geçimli olmayan bir giysiyi giymek stilini yaralar. Şayet moda olan bir mahsulü giymek istiyorsan da onu kendi miktarlarına göre değerlendirmeli ve stilinle harmanlamalısın

14. Marka logolarının çok büyük bir biçimde basıldığı ya da işlendiği tişörtler giymek

Çok fazla söylemeye gereksinim dinlenmeyen bir madde daha. Büyük logolu giysiler sofistike bir tarz tutmanın önünde mani teşkil eder.

15. Yalnızca ‘basic’ tişörtler giymek

Sırf tehlike almamak kısmetine yalnızca düz renkli basic tişörtler giymek seni bir stil sahibi olmaktan alıkoyar. Farklı renklerdeki birkaç polo tişörtü elbise dolabına ilave etmek şık bir tarz tutmanın en basit kollarından biri olacaktır.

Sağlam bir tarza sahip olmanın birkaç ehemmiyetli bileşeni var. Bu bileşenleri kavrayıp yaşamınla ve stilinle harmanlamayı muvaffak olabilirsen doğru tercihleri yapabilir ve pek çok kusurlu vaziyetten uzak durabilirsin. Umarız yukarıyada paylaştığımız tarz kusurları senin için de yararlı olmuş ve tarzına pozitif katkılarda bulunmuştur.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X