Soğuyan Havalarda Hırka Giymek!

G Şengel tarafından tarihinde yayınlandı

Havalar aniden soğudu ve artık azıcık daha sıkı giyinmenin zamanı geldi. Hırka özellikle mevsim geçişleri için çok iyi bir seçenek. Hava vaziyetinde ani farklılıklar olması halinde giyilip, çıkartılabildiği ve bir erkeğin tarzına çok şık bir değiş yaptığı için her zaman seçim ediliyor. İçinde bulunduğumuz mevsimde hırkanın kullanımı cekete mukayeseyle azıcık daha basit ve pratik. Misalin yanımızda taşımak istemediğimiz zamanlarda otomobilde vazgeçebilir ve bir ceket gibi basit basit kırışmaz, hasar görmez. Hava ferahladığında rahatça üstümüze geçirebilir, sıcak sezdiğimizde çıkarırız ve son olarak bir ceketin içine giydiğinde de ağırlık yapmaz ve rahatsızlık vermez.

Güz-Kış sezonu da başladığına göre önümüzde çeşit çeşit hırka seçeneği var. Fermuarlı-düğmeli, kalın-ince, yün, ipek, kaşmir, pamuklu… Peki hem sıcacık sezip hem de şık görünmek isteyen bir erkek nasıl hırkalar seçim etmeli, bunları nasıl kombinlemeli öğreniyor musun?

Hırka ile Şıklığını Taçlandırman İçin Birkaç Teklif

-Kışın zamanımızın büyük bir kısmının kapalı mekanlarda; otomobilden büroya, konuta ya da bir lokantaya şeklinde geçtiğini düşünürsek çok kalın yün hırkaların fazla seçim edilmemesi gerektiğini söyleyebiliriz. Bu stil kalın hırkalarda seçimin bir nevi ‘ceket’ gibi de kullanılabilecek biçimde olanlardan yana olmalıdır.
Bu vaziyette ince merino yününün yanında ipek, kaşmir ve pamuk kullanarak üretilmiş bir hırka ile aradığın konforu tutabileceğini söyleyebiliriz.

-Hırka düşündüğünden çok daha fazla parça ile kombinlenebilir! Nitelikli bir hırkayı şık bir gömleğin üstüne giyebildiğin gibi, spor bir ceketin içine ya da denim pantolon ve tişört ile giyebilirsin.

-Peki iyi bir hırka modeli nasıl olmalıdır? Öncelikle hırkanın düğmeleri kapatıldığında, boyu belini kapatacak uzunlukta olmalıdır. Ayrıca fermuarlı ve küçük düğmeli hırka modelleri seçim edilmelidir. Çok büyük ve yuvarlak düğmeli hırkalar kadınsı bir görüntü yaratırlar.

-İdeal hırka duruşu rahat ancak sarkık olmayan duruştur. Omuz dikişi tıpkı gömlek, ceket ve kabanda olduğu gibi bütün omzunda bitmeli, omzundan alt doğru sarkmamalıdır. Daha rahat ve bol hırkalar giymek isteyenler şal yakalı modelleri seçim edebilirler.

-Renk seçimininde gardrobunun gereksinimlerini dikkate almalısın ancak sıkıcı bir görünümden de sakınmalısın. Siyah, gri ve lacivert gibi tonlar özellikle iş etrafında çok kurtarıcı olacaktır. Ancak stiline azıcık farklı ve şık bir değiş yapmak istersen fazla parlak olmayan fakat seni tarz sahibi gösterecek bordo, yeşil, taba gibi renkleri de gardrobuna ilave etmelisin.

Unutma ki hırka mevzubahisi olunca nitelik her şey! Doğru renk, ideal kalıp, natürel ve nitelikli iplik ile toplanınca şık gözükmeyecek bir hırka düşünemiyoruz. Vücudun ve gereksinimlerin için en doğru tercihi yapar, doğru aksesuar ve kundura ile bir araya getirirsen hem hırka ile alakalı tüm kalıpları devirirsin hem de hırkanın konforundan neşeli bir biçimde yararlanabilirsin.

Bir önceki yazımız olan Dolby Tiyatrosunda Moda Geçidi Oldu! başlıklı makalemizde dolby modası ve dolby tiyatrosu hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.