Yeni sezonun en dikkat sürükleyen mikro trendlerinden bir tanesi çizgiler. Takribî 150 yıldır, moda dünyasının merkezinde olan bu bırakılmaz deseni değişik parçaların üzerinde bol bol göreceğiz. Kıyafet, etek, bluz ya da pantolon… Teklifimiz olmazsa olmazlar listenize kesinlikle bir çizgi sürüklemeniz!

Peki çizgilerin moda dünyasına nasıl dahil olduğuna bir göz atmaya ne dersiniz?

Bir zamanlar yalnızca mahkumlar için kullanıldığından pek saygıdeğer bir desen olmayan çizgiler, 1846 senesinde İngiltere Kraliçesi Victoria’nın 4 yaşındaki oğlu Albert Edward’a bir denizci elbiseyi giydirmesiyle bir anda popüler hale gelmiş.

Daha sonra deniz kostümlerinde kullanılmaya başlanmış. Bunu Napeleon’un başarılarına yollama yapmak için kullanılan 21 çizgili ‘Breton’ modelleri takip etmiş. 20. Asırda, Coco Chanel’in Fransız tişörtleri 1917 senesinde onun Fransa’daki Deauville iş yerinde yerlerini almış. Pablo Picasso, Andy Warhol gibi sanatçıların bol bol giyerek gündemden düşmesine izin vermediği çizgiler, hem spor hem şık; tüm tarzların göz bebeği olmaya devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan İşte 5 Parça İle Yapacağınız Kombinler başlıklı makalemizde kombin tavsiyeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X