Sezonun en iddialı renkleri arasında yer alan bakır saç rengi ile uygun renkler kullanarak rengi daha fazla öne çıkarabilirsiniz. Bazılarına göre cesaret isteyen bu sansasyonel rengin doğru kullanımı için kontrast renklerle bir araya getirilmesi uygundur.

Bakır saçlarla beraber en fazla kullanılan renklerden biri; haki yeşildir. Haki yeşil dökümlü bir bayan gömlek, triko ya da ceketler bakır saçlarla son derece geçimlidir. Mor renginin her tonu bakır saçlara yakışan renkler arasındadır. Mor ve bakır renginin geçimi aynı biçimde makyajda da geçerlidir. Göz farı olarak mor renginden gücünden yararlanabilirsiniz.

Bakır saç rengi ile geçimli renkler arasında parlament mavide yer alır. Renk skalasında bakır rengi ile elektrik mavisinin son derece geçimli olduğu görülür. Bakır saç rengi kontrast yapılması en güç renklerden biri gibi görünse de doğru renklerle her zaman ön tasarıya çıkarılabilir.

Bakır rengi saçlara sahipseniz dudak boyası rengi olarak turuncu ve turuncunun tonlarını kullanabilirsiniz. Bu saç rengiyle birlikte kırmızıda son derece ideal bir dudak boyası rengi olacaktır. Değişik dudak boyası seçimleri için şeftali rengi de ideal bir tercihtir.

Far rengi olarak ise; koyu kahverengi ve yeşilin tonlarından destek alabilirsiniz. Erguvan rengi de bakır rengi saçlarınızla birlikte kullanabileceğiniz far renklerinin başında kazanç. Bakır rengine uygun renk tonlarıyla da güzel bir makyaj yapabilirsiniz. Turuncu rengini yalnızca dudaklarda kullanmayı unutmayın. Far rengi olarak turuncu uygun bir renk tercihi değildir.

Bakır saç rengi genellikle yeşil ve mavi gözlü bayanlara yakışan saç rengidir. Saçlarınızda bakır rengini kullanıyorsanız ve yeşil gözlere sahipseniz; haki rengini makyajınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kahverengi gözlere sahipseniz bakır saç rengi ile birlikte far rengi olarak; kahvenin sarih tonlarından destek alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X