Her sezon olduğu gibi, bu sezon da bazı trendler ön tasarıya çıkıyor ve hangi parçaları seçim etmemiz gerektiği mevzusunda bize ipuçları veriyor! Bu sezon altı ana başlıkta bir araya gelen makro trendler, geçtiğimiz kış yapılan moda haftalarında, podyumda sergilenen parçalardan yola çıkarak derleniyor. İşte, sergenlerde bolca göreceğimiz o başlıkar!

1 HİPPİLER DÖNÜYOR! 1960’lara damgasını vuran bol kesimli dökümlü ve desenlerle bezeli parçalarla belirlenen bu trendde, el işlemesine yollama yapan desen tasarımları, uçuşan giysiler ve bol paçalar ön tasarıda.

2 İSYANKAR DURUŞ: Bizi dünyanın değişip şekillendiği senelere taşıyan bu trendde ‘devrimci’ bakış açısını militer bir yorumla birleştiren parçalar var: Bol cepli muhabir ceketleri, kargo pantolonlar, paraşüt kumaşlar ve ‘isyankar’ bir yorum dikkat sürüklüyor.

3 BAHAR TENİ: Küresel ısınmadan mı yoksa bahar aylarına değişik bir yorum katma gayreti mi bilinmeyen ancak ten ya da ten görünümlü kumaşlar hemen her parçada mevcut. İster tepeden tırnağa ister ufak bir ayrıntı olarak.

4 NATÜREL TONLAR: Serinkanlılık ve doğu öğretilerine yollama yapan natürel tonlar ve onlara eşlik eden rahat formlarla belirlenen bu trend, Budist rahiplerin, rahiplerin seçimi olan beyaz ve bej tonlarını ve kesimlerini ön tasarıya çıkartıyor.

5 JEAN’SU BASKIN ÇEKİM: Bu sezon jean’lerin her hali her biçimi ön tasarıda. Renklerde degrade, desenli, koyu, sarih tonlar göze çarparken, kesimlerde de aynı spektrum mevcut.

6 YABAN ÇİÇEKLERİ: Evet, çiçekler ve çiçek desenler her bahar var. Ancak bu sefer çok geniş, azıcık daha ‘kaba’ ve yeşil tonların egemen olduğu bir yelpazede çıkıyorlar karşımıza…

Podyumdan derlenen ana trendlerin yanı gizeme, her sezon harcayıcıların seçimlerinden yola çıkan mini trendler de var. Hepsini bulacağınız adres ise Faik Sönmez’in ilkbahar-yaz 2015 koleksiyonu!

Bir önceki yazımız olan Gözlük Seçiminde Sakın Geç Kalmayın! başlıklı makalemizde gozluk, gozluk modası ve gozluk tavsiyeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X