Şal veya Başörtüsü İle Kolay Bir Biçimde Kombinlenebilir

Tesettürlü bayanlar değişik bayanlara oranla giyim mevzusunda oldukça zorlanmaktadır. Zira birden fazla parçayı bir arada ve tesettür kaidelerine uygun biçimde kullanmaları gerekmektedir. Gidecekleri yere göre giysi tercihi yapan bayanlar sıkça gömlek modelleri kullanırlar. Günlük stile uygun modeller bulunduğu gibi özel yerlere de gidilebilecek gömlek model stillerinin olması tesettürlü bayanların bu nedenle gömlek modellerini seçim etmesine neden olmaktadır.

Ayrıca hemen hemen her çeşit şal ya da başörtüsü ile de kombinlenebilen gömlek modelleri tesettürlü bayanlar için bütün bir kurtarıcı kalitesindedir. Ayrıca uzun gömlek modellerinin olmasıyla beraber tesettürlü kadınlar kullanırken oldukça rahat etmektedir. Gömlek modelleri tek renklerden üretilirken son zamanlarda ekoseli gömleklerde revaçtadır.

Kombin Oluşturulurken Aksesuar Tercihleri Ehemmiyetlidir

Tesettürlü kadınlar için özel gün ve gecelerde giyebilecek tesettür giysi çeşidi değişik günlere oranla daha kısıtlıdır. Sade bir kombin yapabilecekleri gibi tek parçadan oluşan kıyafet modellerini de özel gün ve özel gecelerde kullanılmak üzere seçim edebilirler. Bu model çeşitleri genellikle tek renk olmaktadır. Tek renk olan kıyafete renkli şal veya eşarp takarak kombin sağlanmalıdır. Böylece elbisenin sadeliği şal veya eşarbın renkli olmasıyla güzel bir tesir yaratmaktadır.

Kıyafet modellerinin dışında özel gün ve özel gecelerde şık ve ağabeye stiline yatkın olan gömlek modelleri de üretilmektedir. Bu modeller günlük gömlek modelinden daha şık ve daha ziynetli olmaktadır. Ağabeye stilini anımsayan gömlek modelleri pantolon ya da etek kullanılarak kombini yapılmaktadır. Gömleğin üzerine seçim ettiğiniz başörtüsü gömlek renginin bir ton sarih veya bir ton koyu rengi seçim edilmelidir. Böylece gömlek ve başörtü tamlığı sağlanmış olur. Tesettür kombin oluşturulurken kullanılan değişik aksesuarlarda oldukça ehemmiyet kazanmaktadır.

Saat, kolye, bileklik, küpe gibi aksesuarların tercihinde kıyafetin modeline uygun seçimlerin yapılması gerekir. Gömlekte ne kadar çok incili veya taşlı ayrıntı varsa takı tercihleri bir o kadar sade modelde olmalıdır. Kundura seçiminde ise kombini bitirici kalitede olmalı ve seçim edilen kıyafetlere geçimli renkler kullanılarak tamlık sağlanmalıdır. Böylece oluşturduğunuz kombin göz yormaz ve renklerin geçimiyle şahane kombin oluşturulmuş olur.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Abiyede Hazır Modellere Bakın! başlıklı makalemizde tesettür abiye modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X