Safari Elbiselerle En Şık Siz Olacaksınız!

G Şengel tarafından tarihinde yayınlandı

Safari ve Afrika teması moda dünyasına çok uzun senelerdir esin veriyor. Tarihin ilk ‘it girl’lerinden sayabileceğimiz yazar, film imalcisi ve maceracı Osa Johnson, Afrika’nın bakir topraklarına sık sık seyahat eden bir admış. Bu seyahatler sırasında kullandığı tarz ise hem yarıyılın filmlerine esin vermiş hem de ilerleyen senelerde şanlı tasarımcı Yves Saint Laurent’ın dahisiyle moda dünyasının bir parçası haline gelmiş. Bu sezona ait koleskiyonlarda da değişik yorumlarıyla karşımıza çıkan Safari temasının en bırakılmaz parçası ise ceket… Astarsız, kalın dokulu gabardin kumaştan hazırlanan bu model, geçimli rengi ve kesimiyle, hem sıradan tarzlara hem de spor stillere basitçe adapte oluyor. Faik Sönmez’in İlkbahar-yaz 2016 koleksiyonunun gözde parçaları arasında yer alan ceketi, değişik biçimlerde kullanmak içinse tekliflerimiz şunlar:

– Yalnızca spor tarzlarla sınamayın. Beline kalın kahverengi bir kemer takıp kollarını kıvırarak giysilerinizin üzerinde de kullanabilirsiniz.

– Sıradan kesim pantolonlar bu ceketin kendine has havasını kapatabiliyor. Teklifimiz bu sezon sık sık karşımıza çıkacak olan geniş paçalı, pantolon etek havasındaki ¾ paçalı pantolonlar.

– Uzun eteklere eşlik eden kısa bluzları en trendy biçimde bitirmek için de teklifimiz safari ceket.

Bir önceki yazımız olan Sezonun En Modası Çizgili Elbiseler!! başlıklı makalemizde çizgili elbise ve çizgili elbise modası hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.