Hemen hepimiz için sabah makyajı, güne iyi başlamak için bırakmadığımız bir rutin. Bu vaziyeti tanımımız ise ‘5 dakikalık bir makyaj’…

Dünya çapında, bir mecmua tarafından yapılan bir milyonun üzerinde kadının katıldığı bir araştırma ise, bayanların hoşluk rutinde, sandıklarından azıcık daha fazla zaman tükettiklerini ve düşündüklerinden azıcık daha fazla ürün kullandıklarını gösteriyor. Peki bu ürünler neler? Sıfırdan başlayarak bir göz atmaya ne dersiniz?

– Surat arınıcı: Daha evvel göz ve surat için ayrı bir arınıcı nasihat edilirdi. Günümüzdeyse ‘hepsi bir arada’ ürünler hem zaman kazandırıyor hem de pratiklik sağlıyor.

– Tonik: Gözenekleri sıkılaştırdığı ve ıslatıcı için daha iyi bir baz sağladığı için sabah rutininin favorileriden olmaya devam ediyor.

– Serum: Botokstan evvel o vardı! Doğal usuller tekerrür ön tasarıya çıkmaya başladığından beri tekerrür ehemmiyet kazandı. Serum ıslatıcıdan evvelki step ve cildin lüzumuna göre hemen her kadının kozmetik rutininde yerini alıyor.

– Göz kremi: Artık 20’li yaşlarda dahi göz kreminin en çok kullanılan kozmetik malzemesi olduğu araştırmanın ehemmiyetli bilgilerinden. Çünkü gözler mevzubahisi olduğunda ihtiyatı erken almak koşul!
– Islatıcı: ‘Benim kozmetikle ilgim yok’ diyenlerin dahi çantasından beceriksiz etmediği en esas kozmetik ürünü.

– Fondöten/BB krem: Güne enerji dolu başlamak için ona azıcık renk katmalı değil mi? Araştırmaya katılan bayanların yüzde 70’i bir fondöten, BB krem ya da baz kullandığını belirtiyor…

– Öteki adımlar: Bu ilk altı adımı göz altı kapatıcısı, pudra, allık, far, göz kalemi, maskara ve natürel ki dudak boyası takip ediyor. Bu malzemelere, aydınlatıcı, makyaj statikleyici, dudak kalemi, eyeliner gibi başka malzemeler ilave edenlerin rakamı da hiç az değil. Tam bu süreç ne kadar mı zaman alıyor? Tempolu bir biçimde uygulandığında, ne yazık ki 5 dakika değil 25 dakika. Eh güne hoş başlamak için kayıp değil kazanılan bir zaman değil mi?

Bir önceki yazımız olan Önümüzdeki Kışın Modası Şimdiden Belli! başlıklı makalemizde kış elbiseleri ve kış modası hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X