Şikayet eskimiş saçlardır. Bu aşınmalar saç düzleştirici, sprey, köpük, jöle gibi saç şekillendirici mahsullerden oluşabilir veya etrafsal şartlardan dolayı da eskimiş ve mat görünebilir. Genetik yapıdan dolayı da saçlar mat görünebilir. Aşınan saçlar için konutta natürel bakım mahsulleri kullanabilirsiniz. Natürel mahsulleri kumpaslı olarak kullanırsanız saçınız nem lüzumunu karşılayacak ve sıhhatli görünüm kazanacak. Fakat genetik yapıdan dolayı saçlar matsa hoşluk merkezlerinde profesyonel bakım uygulanmalıdır.

Saç Kuruması ve Eskimesinin Sebepleri

Kimyevi madde kapsayan saç bakım mahsulleri
Saç statikleyiciler sprey, köpük, jöle
Sıhhatlı beslenmemek vitamin beceriksizliği
Saçı çok sık sık yıkamak ve boyatmak
Çok fazla düzleştirici, maşa ve kurutma cihazı kullanmak
Havuz ve güneşte fazla kalmak gibi etrafsal faktörler
Kuru ve Eskimiş Saçlar İçin Bakım Teklifleri

Mayonez Maskesi: Saçlarınızı ıslatmak için mayonez uygulayabilirsiniz. Yeterli ölçüde mayonezi saçınıza sürün saçı jelatinle kaplayın 20 dakika beklettikten sonra saç tipinize uygun şampuanla saçınızı durulayınız.
· Yağlar: saçlarınız çok aşınmışsa natürel yağlarla bakım yapabilirsiniz. Zeytinyağı tesirini çok kısa vakitte gösterir. Zeytinyağı dışında badem yağı, yılan yağı, havuç yağı, susam yağı gibi natürel yağları karıştırıp saç diplerine ve uçlara uygulayıp 40 dakika bekletip saç tipine uygun şampuanla saçınızı durulayınız.

Saç bakım tekliflerimizi kumpaslı olarak hafta da 1 kesinlikle uygulayın. Kumpaslı uygulama sayesinde saçınızda başkalaşımı sizinle beraber çevrenizdekiler de fark edecektir.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X