Giysilerinizin tarzına uygun olarak saçlarınıza da aynı tarzı uyarlamak isteyebilirsiniz. Lekeli görünümlü saç modeli yaparak giysinize uygun bir saç yaparak tarzınızı daha da çekici hale getirmiş olursunuz.

Lekeli görünümlü saç modeli yapmak istiyorsanız muhtelif saç şekillendirici mahsullerden yararlanmanız gerekecek. Bunun için saçlarınızı yıkadıktan sonra saç şekillendirici mahsulleri saçlara ve saç diplerine gelecek biçimde uygulamanız gerekecek. Burada vermek istediğimiz görüntü lekeli bir görünüm olduğu için saç şekillendirici mahsulleri saçların diplerine doğru da sürmeniz gerekecek. Saçlarınızı birkaç gün deviremediğinizde ve o zaman zarfında jöleli saçlarla gezdiğinizde saçlarınızın daha lekeliymiş gibi gözüktüğünü hepiniz öğrenirsiniz. Bu görüntüyü tutabilmek için saçlarınıza jöle sürmeniz gerekecek.

Saçlarınızın ıslaklığını bir havluyla aldıktan sonra ellerinize jöle alıp saçlarınızı arkaya doğru parmaklarınızla taramaya başlayın. Bu zaman içerisinde elinizdeki jöleler saç diplerine ve saç tellerini popülasyon edecektir. Saçlarınıza bir zaman bu harekâtı uyguladıktan sonra kurutma cihazı ve hiçbir ısıtıcı kullanmadan kendi halinde kurumaya vazgeçin.

Saçlarınız kendi halinde kururken elinizle hiçbir müdahalede bulunmayın. Yarım saat geçtikten sonra saçlar kendi halinde kurumuş olacaktır. Ardından saçları kalın bir fırça desteğiyle taramaya başlayın. Lekeli bir görünüm vermek için jöleyi saçınızdan bir ölçü ayırmanız gerekecek. Tarama harekâtından sonra saçlarınızın parlaklığını yitirmiş ve mat bir halde olduğunu göreceksiniz. Saçlarınıza lekeli görünüm verdikten sonra isterseniz toplayabilir veya lekeli görüntü verdikten sonra özgür vazgeçerek stilinize uygun bir saç modeli yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X