Roman’ın Güz/Kış koleksiyonu, nostaljik ve iddialı bir sezonu karşılıyor. Jakarlar, üç ebatlı aplikeler, tüller ve dev fiyonklarla kadınsılığını ortaya koyarken, içindeki çocuğa da kulak vermeyi unutmayan bir Roman bayanı var karşımızda. Renkleri ve desenleri yine açıklayarak, çağdaş ve eforlu bayanı sanki geçmişte yolculuğa çıkartıyor.

Yarıyılsal yellerin ve vintage ruhunun caddelere yansıyacağı kış sezonunda, metalik ve ışıltılı giysiler kent yaşamına adapte edilirken, Rönesans yarıyılını andırdıran figürler ve kıyafetler koleksiyonun retro stiline vurgu yapıyor. Koleksiyondaki bir diğer vurgu ise mahsulleri şahsileştiren birbirinden değişik nakış ve aplikeler…

Koleksiyondaki desen spektrumu ise coşku verici! Floral desenler, giysi ve bluzları canlandırırken; empirme ve jakar dışında suni kürkler de iddialı renkleriyle kendini gösteriyor, jakarlardaki altın yüzeyler ve rengarenk biyeler ise eforlu bir tesir yaratıyor.

Geçmiş esin veren şık temaları ve devingen renkleriyle sanki çağdaş bir şıklık sunuyor. Renkli basma desenler kullanarak, romantik, basmakalıp ve çağdaş stili bir arada harmanlayarak insanı geçmişe götürüyor. Geniş paça pantolonlar, yüksek belleri ve cep ayrıntıları ile dikkat sürüklerken, kalın yün kazaklar ile lüks ve yevmiye bir tesir yaratıyor. Sezonun bayağıyı ekoseler ise birbirinden değişik iplikte çalışılmış desenleriyle eteklere, bluzlara ve kabanlara şık bir görünüm katıyor.

Koleksiyonun bırakılmazı bomber ceketler baskı ve desenleriyle sezonun hit olmaya aday parçalarından… En parlak yarıyılını yaşayan şişme montlar, genişleyen hareket alanları ve yumuşaklığıyla geniş bir konfor alanı sunuyor. Bluzlarda dikkat sürükleyen boyundan bağlı fiyonklar sezonun gözde desenleriyle kuvvetlendirilerek minimalist bir stil tutuyor.

Zamansız dantel ve güpürler floral desenleri ile giysi ve bluzlara romantik bir hava katıyor. Pantonlonlar da flare paça trendi devam ederken, floral desenli bol pantolonlar cool görüntüsüyle dikkat sürüklüyor.

Gece grubunda modayı ele geçiren parlak ve ipeksi lüks kadifeler, mücevher görünümünde operasyona ve aplikelerle zenginleştiriliyor. Payetler gündüz ve geceye ışıltı katmaya devam ediyor. Renkli güpürler ve taş işlemeli kıyafetler ile gece davetlerinde şıklığınız ile göz kamaştıracaksınız.

Sezonda bırakılmaz beyaz ve siyah dışında; haki, hardal sarısı, bordo, tarçın, zümrüt yeşili, turkuaz, oranj, pembe, mor ve kobalt mavi renkleri öne çıkıyor.

Bir önceki yazımız olan Roman Bayanının Kadınsı ve Eforlu Silüeti başlıklı makalemizde bikini ve mayo hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X