Kış mevsimini yavaş yavaş geride vazgeçerken elbiselerimiz de rahatlıyor. Gardıroplarımızda bu sezon pastel tonlardan rengarenk parçalara kadar değişik tarzlar yerini alacağa benziyor. Baharın gelmesiyle beraber tarzımızda da farklılıklar yapma müddeti geldi. Bu sezon trendler arasında yeniden aksesuarlar, trençkotlar, payetler, denim parçalar ve daha bir hayli ayrıntı bulunuyor. Şimdi sizin için derlediğimiz sezonun tarz tekliflerine bakalım.

PASTEL TONLAR

Her sezon olduğu gibi bu sezon da baharın gelmesiyle beraber pastel tonlar sergenlerde yerini aldı. Kış renklerinden çıkıp baharın ve yazın sıcak tonlarına geçiş başladı. Dünya markalarının defilelerinde sıklıkla gördüğümüz pastel tonlar gerek giysilerde gerekse aksesuarlarda karşımıza çıkıyor. Pudra ve yeşilin pastel tonları romantik kıyafetlerle birleşiyor.

ŞEFFAFLAR

Defilelerde görmeye alıştığımız saydam ayrıntıyı artık yaşamımıza girdi. Bugün rastgele bir mağazada bulabileceğimiz saydam kumaş; kıyafetlerde, bluzlarda, aksesuarlarda ve daha bir hayli parçada kullanılıyor. Saydam gömlek içine giyeceğiniz bir bralet veya saydam ayrıntılı bir elbise bu alternatiflerden biri olabilir. Siz de modayı tutmak istiyorsanız göz dolaştırmanızda fayda var.

PUANTİYELER

Dolaplarınızdaki puantiyeli ne varsa çıkartın ve kullanın. Bu sezon yeniden puantiye; giysiler, ceketler, etekler ve daha bir hayli parçada sergenleri ziynetliyor. Aksesuarlarda da tesirini gösteren puantiye trendi karşımıza sık sık çıkacağa benziyor. Puantiye desenli bir giysiyi ister sade bir biçimde isterseniz de parçaları karıştırarak kullanabilirsiniz. sateen.com’daki puantiyeli parçalara buradan erişebilirsiniz.

TRENÇKOTLAR

Sergenlerde rengarenk trençkotlar yerini aldı. Havaların yavaş yavaş ısınmaya başlamasıyla beraber kabanlardan kurtulup hafiflerken, küçük değişlerle şık görünmek muhtemel. Her kadının dolabında bulunması gereken bej renkli trençkot ise bırakılmazlar arasında yeniden ilk sırada. Kot pantolonlarla seçim edildiğinde spor şık bir görüntü oluşturabilir, şık bir giysiyle de seçim edebilirsiniz. Stiletto ve tote çanta ile kombinlediğiniz trençkot ise nazik tarzınızı ön tasarıya çıkaracaktır. Babetten spor kunduraya kadar kombin ihtimali sunan trençkotlar en güç anların kurtarıcısı olabilir. Şayet hala bir trençkotunuz yoksa kesinlikle gardırobunuza ilave etmeniz gereken parçalar arasında olduğunu unutmayın. sateen.com’un trençkot koleksiyonuna buradan erişebilirsin.

BEYAZ AKSESUARLAR

Renklerin en saf hali beyaz bu ilkbahar yaz sezonu da bırakılmalarımız arasında yerini alacak. Son yarıyılın trendlerinden olan beyaz spor kunduralara botlar da ilave edildi. Kış sezonunda gördüğümüz beyaz botları bir zaman daha görmeye devam edeceğiz. Bu sezon gardırobumuzun en gözde parçaları arasında yer alan beyaz aksesuarlar daha uzun müddetler trend olmaya devam edeceğe benziyor. Çantalarda da sezonun hit renklerinden beyazı görüyoruz. Sırt çantalarının son senelerde çok fazla kullanılmaya başlanmasıyla bu sezonda beyaz sırt çantalarını göreceğiz. Parlak ayrıntılı beyaz kundura ve çantalar ise dikkat sürüklemeyi beğenenler için doğru seçim olacaktır.

PLASTİK PARÇALAR

Plastik parçalar yaşamımıza çantalarla girmişti. Şimdi ise yağmurluklar, pabuçlar hatta trençkotlarda plastik ayrıntılar sergenlerde yerini alıyor. Doğru kombinlendiğinde gayet galibiyetli durabilecek bu parçalar yanlış kombinlenirse gülünç neticeler oluşturabilir. Çok uzun müddetler gündemde olacağını sanmadığımız plastik trendini yeniden de sınamaya kıymet bulduk.

GÖKKUŞAĞI RENKLERİ

Sezonun trendlerinden bir değişiği de renk kombinlemek. Gökkuşağı renkleri desen olarak karşımıza çıkabildiği gibi ayrı parçaları kombinlemek içinde kullanılabiliyor. Tshirtlerde, sweatlerde ayrıntı olarak kullanılan renkler mağazalarda yerini aldı dahi. Sizde isterseniz desen olarak isterseniz de gökkuşağı renkleriyle parçaları kombinleyerek trendleri tutabilirsiniz.

LİLA & LAVANTA RENGİ

Mevsim bahar olunca romantik parçalar ve renkler olmazsa olmaz oluyor. İlkbahar yaz yarıyılında lilaları, lavantaları oldukça sık göreceğiz. Sergenlerin çiçek açtığı bu sezonda romantizm temsilcisi kalitesinde renk tonları kıyafetleri ve bluzları süsleyeceğe benziyor.

ŞORTLAR – BİSİKLETÇİ/BİNİCİ

Havaların ısınmaya başlamasıyla şortlar yine sergenlerde yerini almaya başlayacak. Sezonlardır trend olan kot şortlar yeniden gündemde olmakla beraber spor yapanlar için seçenek olarak binici-bisikletçi şortları da gardıroplarımıza gireceğe benziyor. Spor yaparken seçim ettiğimiz ayrı bir stil olduğu kuşkusuz. Taytlar bu seçimlerimizin başında geliyordu. Şimdi ise binici şortlarını spor kombinlerinize ilave edebilirsiniz.

IŞILDIYORUZ

Bayan olmak çoğu zaman ışıldamaktır. Bu sezon da ışıl ışıl parlıyoruz. Ceketlerde, hatta pantolonlarda ışıltı görmek muhtemel. Aksesuarlarda ise yeniden ışıltı ayrıntıları göreceğiz.

PUL/PAYET

Yeniden bir hayli kadının bırakılmazı kuşkusuz pul payettir. Doğru kullanılırsa tarz sahibi görünebilecekken yanlış kullanımında moda kurbanı olabilirsiniz. Pul payet giysiler sezonlardır gördüğümüz parçalar. Sezonlarca daha göreceğiz gibi duruyor. Bu sezon da yeniden karşımıza çıkıyor. Bu tip star olabilecek parçaları kombinlerken daha soğukkanlı parçaları kullanmakta fayda var. Aksi taktirde şıklıktan uzak rüküş bir görüntü oluşturacaktır. Bu sezon payetleri alışılmışın dışında casual tarzda, sneakerlarla beraber kullanmak oldukça trend.

METALİK AYRINTILAR

Işıldadık, parladık derken metal ayrıntıları olmazsa olmazdı. Sezon bol parlamalı bir sezon olacağa benziyor. Lamelerin çağdaş ayrıntılarda buluştuğu sezonda gardırobunuza metal ayrıntıları olan parçalardan ilave etmeyi seçim edebilirsiniz.

PÜSKÜLLÜ TÜLLÜ TREND

Sezonlardır bir gelip bir giden püskül ayrıntıyı bir müddettir yeniden bizimle. Giysilerimizi ve aksesuarlarımızı püsküller süslemeye devam edeceğe benziyor. Püskül ayrıntısını kullanırken dikkat etkeniz gereken tek bir parça üzerinde olmasına itina göstermektir. Aksi takdirde göz yorucu bir görsel oluşturmanız mevzubahisi olabilir. Misalin kıyafette püskül kullanıp sade bir kundura ve çanta seçmek gibi. Yeniden tül de sezonun trendleri arasında bulunuyor. Tüllü giysiler, etekler, bluzlar trend parçalar arasında görünüyor.

DENİM KOMBİNLERİ

Birkaç sezondur karşımıza çıkan alt üst denim kombinlerini bu sezon da caddelerde görmeye devam edeceğiz. Bu kombinleri yaparken aynı renk denim seçim etmek daha şık bir görüntü oluşturacaktır. Tulumlarda ve ceketlerde de denim seçim etmekte fayda var. 90’larda popüler olan denim ceketler ve pantolonlar bu sezonda renk alternatifleriyle seçimlerimizi oluşturacağa benziyor.

KALEM ETEKLER

Her kadının dolabında vardır bir kalem etek. Siyah kalem etek özellikle bulunması gereken parçalardandır. Bu sezonda sivri burun ince topuklu stilettolarla kombinlenen kalem etekler, büro şıklığı için seçim etkeniz gerekenler arasında bulunuyor. Kalem etekler, aynı renk ceketle de ekip olarak kullanabileceğiniz parçalar arasında. Bu sezon kalem etekler olağanlığından kurtuluyor, parlak metalik ve gold tonlarıyla birleşerek değişik bir forma kavuşuyor.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X