Parfüm tercihimiz yaşamımızdaki tesiri oldukça fazla. Seçtiğimiz parfümün cildimize yakışması ve kalıcı olması gerekiyor. Cilt tipinize uygun parfüm seçtiğinizde parfüm cildinizde daha çok kalacak ve siz yürüdükçe parfümünüz sizi takip edecek!

Dikkat Edilmesi Gerekenler
Kokunuzu mevsime göre seçip kullanmanızda fayda var. Aksi takdirde ağır bir kokuyu yazın kullanırsanız o kokunun içinde boğulma olasılığınız çoğalır ve sıcaklık dolayısıyla terlediğinizde iki koku karışır. Neticeyi hipotez edersiniz… Mevsime göre kokunuz olsun. Kışın ağır kokular, yazın fresh kokular…

Parfüm kokusunun cildinizde çok fazla kalmadığını düşünüyorsanız, duştan sonra krem ya da yağla ıslattığınız cildinize parfüm sıkmayı deneyin. Parfümün kokusunun kalıcılığının çoğaldığını göreceksiniz.

Parfüm satın almaya gittiğiniz zaman cildinize başka bir koku sıkmayın.

Parfüm tercihi yaparken öteki insanlarda iyi durmasına bakmayın. Belki de o parfüm sizin derinize uymayacak ve öbürlerinde koktuğu gibi kokmayacak. Unutmayın en iyi parfüm cildinize en yakışan parfümdür!

Parfüm almaya gittiğinizde üçten fazla koku sınamamaya itina gösterin. Aksi taktirde kokular birbirine karışacak ve tercih yapmakta zorlanacaksınız.

Parfüm alırken dikkat faktörüz bir öteki mevzu da EDP, EDT ya da EDC olup olmadığı. Genelde daha uygun olduğu için EDP ya da EDT seçim ediyoruz. Peki nedir bu kısaltmalar ve ne anlamlara geliyor?

Parfüm: Kokunun en eforlu biçimidir. Koku derinizde çok daha kalıcıdır. %15-40 arasında konsantre kapsar. Konsantresi yoğun olduğundan maliyeti de daha pahalıdır.

Eau de Parfüm EDP: Parfüme göre kalıcılığı ikinci sıradadır. Koku yeniden oldukça kalıcıdır. %7-15 oranında konsantreye sahiptir.

Eau de toilette EDT: Parfümün seyreltilmiş halidir. Yüksek oranda içki ve %5-8 oranında konsantre kapsar. Genellikle Parfüm ve EDP’ye göre daha ucuzdur ve daha hafiftir.

Eau de Cologne EDC ya da Eau de Fraiche EDF: EDT’ye yakındır, içeriğinde maksimum %5 oranında konsantre bulunur ve bu sebeple tesiri uzun sürmez.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X