Sabah bir kaç damla sıkıyorsunuz, öğlene kadar tesiri geçiyor… Bol kullanayım diyorsunuz, kokunuz metrelerce öteden seziliyor, çevreyi rahatsız ediyor. Peki bu ikisinin ortasını bulmak olası değil mi? Birkaç ufak noktaya dikkat ederek, parfümünüzü hem kalıcı kılabilirsiniz…

Baz notası güçlü olan parfümleri seçim edin. Bu malzemeler arasında amber, ağaç/tahta, ten ve misk var. Öte yandan limon ve çiçek gibi üst notalara sahip olan parfümler ciltte 10-15 dakika kalıyor. Bir çözüm olarak, evvel yoğun notalı parfümünüzü sıkıp üzerine çiçek notalı parfüm sıkabilir ve ikincisinin gün boyu kokmasını sağlayabilirsiniz.
Bir öteki ipucu da beden yağı kullanmak. Son yarıyıllarda kullanımı çoğalan beden yağları, parfümün daha iyi bir baz bulmasına, dağılıp cilde tutunmasına dayanakçı oluyor.
Son teklif de, parfümünüzü duştan hemen sonra uygulamak. Kokusuz bir beden kremi üzerine kullanacağınız parfüm, akşama kadar tazelik hissini gözetmenizi sağlıyor.

Bir önceki yazımız olan Bu Kış Çiçekli Elbiseler Moda Olacak! başlıklı makalemizde çiçekli kış elbiseleri ve en yeni kış modası hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X