Mevzumuz pantolon olduğuna göre tüm ince ayrıntıların üzerinde durulabilinir. Erkek giyim sektöründe bu kategorinin altında da bir çok başlık ön tasarıya çıkmakta, hakikat sual hangi kesim ve stil pantolon bizim için uygundur? Sorusunun söylemesini de burada yapmaya çalışacağız.
Öncelikle bel kesimlerine değinecek olur isek; pantolonları üç başlık altında toplayabiliriz. Yüksek bel- Sıradan kesim ve Düşük bel pantolon olmak üzere ayırdığımız başlıkları kalemtıraş olur isek; En çok seçim edilen bu üç kesim dolabınızda çok kullanışlı parçalar olarak yer edinip bir hayli kombinasyonunuzda kullanabileceğiniz erkek moda sektörünün ürünlerindendirler. Ama yeniden de seçeceğiniz pantolon stilinize ve vücudunuza göre değişkenlik gösterebilmektedir.
Yüksek bel pantolon; Kullanımı açısından daha önceki mektep seksenler, vintage kombinasyonlarda kullanılan bu stil günümüz ve yakın gelecekteki en çok kullanım gören ve seçim edilen pantolon çeşitleri olmaktadırlar. Özellikle pliseli olanlar siz şık beylerin dikkatine sürüklerken kombinleme açısından daha çok gömlekler, oversize kesim ürünler, aklet ve pantolon askıalrı ile geçim içine girmektedirler.
Sıradan kesim pantolonlar; En çok arz gören pantolonlar olması ile beraber her yaşın meselesiz biçimde kombinleyip kullanabileceği özelliğe sahip ender parçalardandır. Bu surattan her erkeğin dolabında sahip olması gereken ürünlerdir.
Son olarak Düşük bel pantolonlar; Özellikle genç kesime hitap eden bu kategori son zamanların en çok dikkat sürükleyen ürünü arasında yerini almaktadır fakat günümüz trendy daha çok geniş kesime doğru yönelmektedir. Özelikle kot pantolonlarda görülen bükesim slim-fit kesimin en çok yakıştığı pantolon cinslerindendir. Genç yaş kombinleri için dolabınızda olabilecek parçalardır.
Bu başlığın bilgilerini sunduktan sonra şimdi pantolonda ehemmiyetli olan ikinci kısıma ‘paça biçimleri’ ne geçebiliriz. Özellikle moda sektörüne liderlik eden en ehemmiyetli alan yeniden daha önceki moda algısı olduğu için üretilen her ürün günümüze uyarlanmış modernize sunumlar halinde karşımıza çıkmaktadır. Bu surattan pantolon parçaları hakkında verilecek ayrıntılar sizin bacak biçiminizle de orantılıdır.
Şimdi vereceğimiz bilgiler paça kullanımı hakkında olup hangi pantolonlarla kullanılıp kullanılmayacağı ayrıntılarına erişebilirsiniz.
Paça Katlı olarak
– Rastgele bir geniş paça pantolon
– Duble pileli pantolonlarda
– Yüksek bel pantolonlarda
– Uzun paça pantolonlarda
Paça direnmeyen olarak
-Sıradan bel düz pantolonlarda
-Kısa paça pantolonlarda
Her ikisi için geçerli olan
– Tek pliseli pantolonlarda
Tüm bu bilgi ve ayrıntıların ışığında doğru pantolon ile karar vermeniz daha basit olacağına inanıyoruz. Tüm bu süreçte sizinle beraber olmaya devam edeceğiz.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X