Tabiatın bize binlerce yıldır sunduğu bedellerden biri olan Giza pamuğunu tanımak, reel ve nitelikli pamuğun ne olduğunu öğrenmek anlamına geliyor. Dünyanın en uzun akarsuyu olan Nil Akarsuyu’ nin sağladığı besleyici topraklarda, muhteşem güneş ışığının tesiri ve ırmağın nemiyle yetişen Giza pamuğu dünyanın en nitelikli pamuk elyafı olarak öğreniliyor. Diğer pamuklardan değişik olarak aygıtlarla değil çiftçiler tarafından tek tek elle bir araya geliyorlar. Büyük bir emek ve itinayla birer birer bir araya gelmeleri sayesinde; hasat sırasında hasar görmüyor, kirlenmiyor ve arınılmaları için kimyevi kullanımına maruz kalmayarak natürelliklerinden ve saflıklarından hiçbir şey kaybetmiyorlar.

Giza pamuğu dünyanın en uzun lifli pamuğu olma özelliği sayesinde kullanıcısına tanımsız bir yumuşaklık sunuyor. Bu pamuktan üretilmiş elbiseler bireyin derisinde ipeksi bir tesir yaratıyor. Boyayı çok iyi bir biçimde absorbe eden Giza pamuğu uzun seneler rengini ve parlaklığını yitirmiyor. Buna ek olarak eskimelere karşı dayanıklı olması sayesinde bu pamuktan üretilmiş bir kıyafeti senelerce ‘yeni’ görüntüsünü kaybetmeden kullanabileceğine emin olabilirsin. Nemi çok süratli sürükleme özelliğine sahip ve kullanıcıya muhteşem bir konfor sağlayan Giza pamuğunun, yüksek nitelik ürün üreten dünyanın önde gelen kumaş ve giyim markaları tarafından kullanıldığını da ilave edelim.

Natürel, pak, eforlu, konforlu, yumuşak ve ipeksi… Bu tecrübeyi yaşamak ve kıyafetlerini senelerce aşınmadan kullanmak istiyorsan Hemington’ un Nil Akarsuyu’ nin kıyılarından toplanıp İtalya’ da itinayla işlenen ve burada geçtiği özel bir harekât neticeyi asla tüylenmeme özelliği kazanan Giza pamuğundan üretilmiş trikolarını sınamanı nasihat ediyoruz. 33 mm lif uzunluğuna sahip Giza 86 elyafı ile üretilen trikoları giymen ve bu tecrübeyi bir kere yaşaman halinde her zaman aynı konfor ve niteliği arayacağından eminiz…

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X