Akşam yemekleri sık sık ailelerin ve arkadaşları toplandığı buluşmalar ve davetlerdir. Olağan olarak siyah bir pantolon üzerine uygun renkte bir tunik ve pabuç akşam yemeği elbisesinin tamamlar. Bu kombin kolay gibi görünse de bir hayli yerde kurtarıcıdır. Ama siz her zaman gideceğiniz mekan veya konutun etrafını düşünün, orada kimlerle birlikte olacağınızı ölçün. Mevsimsel özellikleri, konut sahibinin temennilerini, özel anlamı olan bir davet mi gibi bir hayli suali düşünerek giyinmekte fayda bulunmaktadır.

Şayet kriterleri düşünmeden hazırlanır ve yola çıkarsanız akşam yemeği dostlarınızı ve etrafınızı rahatsız etme tehlikeniz vardır. Tunik giydiğiniz giysinizde hala içiniz rahat değilse, çantanızda birkaç kolye, küpe ve değişik eşarp bulundurabilirsiniz. Ayrıca yeniden yanınızda hırka bulundurmanız bazı gidişatlarda kurtarıcı olacaktır. Misalin ani hava soğumalarında veya tunik renk veya deseninin civara uymadığı gidişatlarda hırkayı giyerek kendinizi daha rahat sezebilirsiniz.

Gideceğiniz etraf tutucu bir etrafsa, aktiflikler için de tutucu bir biçimde giyinmek etrafı yumuşatacaktır. Zati tesettür manayı da tutucu giyinmektir. Ancak siz ne kadar renkli ve şık olmak isterseniz isteyin, civara göre düşünerek asla provokatif bir şey giymeyin. Tehlike almadan kibar bir tunik, pantolon ve hırka her zaman yumuşak ve fazla dikkat sürüklemeyecek kadar da hoş bir tercihtir. Bunun üzerine bir şal almak civara göre işinizi basitleştirecektir.

Bununla beraber, etrafınızdakilerle ne kadar yakın olursanız olun tunik altına akşam yemeği için dar pantolon veya kot pantolon giymeyin. Her vaziyette, giysilerinizin hatasız pak, ütülenmiş ve geçimli olmasına dikkat edin.

Tesettür Tunik Giysileri Bitiren Aksesuarlar

Elbisenin tamlığını bitiren bir unsur da kunduralardır ve pabuçlar bir aksesuardır. Art sarih sandaletler, yüksek topuklar, dolgu topuklar ve renk renk öteki uygun modeller giysilerin altında en iyi bitiricidir. Pabuçları bir hayli tunik elbise modeli ile sınayabilirsiniz, dolabınızı pabuçlarla dolu bir alana tercümanız gerekmez. Satın alacağınız kunduralarınızı hangi giysilerle giyebileceğinizi düşünerek almanız size hem parasal olarak hasılat sağlayacak, hem de pabuç tercihi mevzusunda zaman kazandıracaktır.

Her tesettür giyim dolabında bir tunik olması gerektiği gibi, her kadının kırmızı bir çift pabucunun da olması gerekir. Natürel ki kırmızı her elbiseyle giyinilmez, ancak bahar aylarında renkli tunikler ve pantolonlarla oluşturulmuş bir elbise tamlığının altında da hoş görünecektir.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Abiyede Hazır Modellere Bakın! başlıklı makalemizde tesettür abiye modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X