Haftanın alaka sürükleyen mevzuları arasında tüm ailelerinde odak noktası olan mekteplerin açılması eğitim yaşamının moda algısını düşünmemize neden olurken zamanın kullanılan mektep üniformalarından yola çıkarak ve yaşamın da bir eğitim süreci olduğunu idrak ederek mektebe dönüş başlığı ismi altında günlük moda meylini ve giyim sürecini sizlerle paylaşmaya çalışacağız.
Üniforma olarak bakıldığında statik bir duruşa sahip olsa da erkek moda alanına girdiğinde kolej konsepti başlığı altında takım elbiselerin uyarlanmış hallerini görmekteyiz. Kullanım biçimlerine veya kombinleniş biçimlerine göre stil olarak algıları üzerine sürüklemeyi muvaffak olan konsept; günümüz kullanımına da uygundur. Özellikle kullanılan renk aralığı siyah, lacivert ve gri tonlarıdır. Bu konsepti dolabına katmak isteyen siz şık beylere birkaç teklif sunacağımız metnimizde kendi stilinize uyanı açıklayabilirsiniz.
Bu stile en yakın takım elbise çeşitlerimiz genelde yelekli takım elbiseler, kruvaze takım elbiseler ve çizgili takım elbiseler şovla öğrenilir. Editörümüzün bu mevzuda ki tercihinde çizgili kruvaze ve yelekli takım elbisenin kazak ile açıkladığı stil, küçük ayrıntıların buluşması ile netice vermektedir. Sizde eş kombinleri uygularken dikkat etkeniz gereken bazı noktalar mevcuttur.
Mektep kavrayışı olan konseptte çok fazla renk alternatifinin bulunmaması ve kullanacağınız kombin parçalarının da uygulanışı azıcık kısıtlı olması nedeni ile uygularken daha tasarım parçalar seçebilirsiniz. Ayrıca kimlik katacağınız stil isyankar, şık ve spor olarak da yoruma sarihtir.
Ayrıntılandıracağınız parçalar cep mendilleri saat ve bileklik, kravat, kemer ve kundura olabilirken bazı gidişatlarda şapka kullanımı da stilinize eşlik edebilmektedir.
Ruhunuz ve stiliniz ile birleşecek parçaları bir araya getirdiğinizde netice olarak elde edeceğiniz görüntü dışarıya yansıttığınız enerji ile birleştiğinde tüm gözlerin üzerinizde olması kaçınılmaz olacaktır. Yapmanız gereken konsept tamında size uygun parçaları bulup stilinizi göstermek. Tüm spektrumu ile elinizin altındaki parçaları en hoş biçimde kombinlemek artık elinizde…
Şimdi içindeki kolejliyi çıkarma zamanı!

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X