Obi kemerler Japon elbiselerinde ortaya çıkan ve ardından dünya modasına süratli bir biçimde giriş yapan kemer modellerinden biri. Obi kullanmaya karar vermeden evvel; dikkat faktörüz gereken en ehemmiyetli şey elbisenin modeli. Bu tip kemerler belin tam hatlarını ortaya çıkardığı için dikkatli kullanılması gerekir.

Popülaritesini her geçen gün yükseklere taşıyan obi kemerler değişik renklerle ve özellikle ten ya da yapay ten olarak karşımıza çıkıyor. Bu tip kemerleri hangi giysilerle bir araya getirebilirim derseniz; altı kloş olan veya şişkin giysilerle bir arada kullanabilirsiniz. Uzun giysilerle birlikte kullanımı daha kibar görünen obi kemerler beliniz cılızsa sizi daha kibar gösterecektir. Kıyafetinize uygun renklerden obi kemer tercihi yaparsanız tarz sahibi görünmeniz daha da basitleşecektir. Çizgili uzun bir kıyafetin beline aynı desenden obi kemer bağlayarak şıklığınızı artırabilirsiniz.

obi-kemer-nasil-kullanılır

Obi kemerimi pantolonla kombinlemek istiyorum diyorsanız; yüksek bel pantolon giymeye itina gösterin. Yüksek bel pantolonla çok daha trend görünen obi kemerler pantolon rengiyle aynı seçildiğinde daha cool bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır. Obi kemerinizin kesinlikle ten olmasına gerek yok. Kemerinizi kumaş, süet ya da dilediğiniz kumaş türevlerinden seçebilirsiniz.

Dizüstü eteğinizle birlikte obi kemer kullanmak istiyorsanız; eteğinizin yeniden yüksek bel olmasına itina gösterin. Yüksek bel beyaz eteğinizin üzerine yeniden beyaz renkte obi kemer takarsanız görünümünüz daha şık olacaktır. Obi kemerenizle ters renklerde olan parçalarda seçim edebilirsiniz. Fakat bu vaziyette dikkat faktörüz gereken nokta; obi kemerinizi daha sıkı bağlamanızdır. Kemer ters renkte olacağı için daha fazla dikkat sürükleyecektir.

Cadde modasında daha trend bir görünüm tutmak için obi kemerinizi kalın kumaştan oluşan ceketlerinizin üzerine de takabilirsiniz. Moda haftalarında sıklıkla karşımıza çıkan ceket üstü kemer bağlama modası obi kemerlerle birlikte yine yükselişe geçmiş görünüyor.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X