Nikah için kapalı giyim nasıl seçilmelidir, suali pek çok gelin adayının düğününe yakın yanıt aradığı suallerden birisidir. Nikâh son derece ehemmiyetli bir eylemdir ve bu özel an reelleşirken giyilmesi gereken elbiseler de son derece ehemmiyet taşımaktadır. Nikâh için kapalı olarak seçilmesi gereken giyim kombinleri içerisinde bej, krem, beyaz, kırık beyaz, kar beyazı ve gümüş tonları yer almalıdır. Tesettürlü nikâh giysileri beyazın en sarih tonlarının aksine daha koyu tonları kapsamalıdır. Kullanılan çanta ve pabuçlar da elbiselerin aynı renk tonlarından oluşmalıdır. Böylece kombin bir tam halde kendini gösterir.

Nikâhta gelin adayları son derece saf, beyazlar içinde ve natürel olarak kendini göstermelidir. Tesettürlü olan kadınların nikâh için seçmesi gereken elbiseler gelinliklerin aksine daha az şişkin ve daha sade olmalıdır. İşlemeleri, tasarımları ve desenleri dikkat sürüklememelidir. Son derece sade ve ışıltılı olmalıdır. Loş ve pot ışıklar altında parlamak yerine daha mat ve daha somut tonlarıyla dikkat sürüklemelidir. Yapılan türban modelleri ve makyaj da ağır tonları kapsamamalıdır. Böylece gelinlerin gelin olduğu muhakkak olacaktır.

Nikâh İçin Tesettürlü Giyim Tuvaletleri Nasıl Olur?

Nikâh için tesettürlü başka bir deyişle kapalı olarak seçilmesi gereken elbiseler arasında genellikle ekip yer almalıdır. Daha sade ve daha muazzam olarak giyilen ekipler ceket ve diz altı etekten oluşur. Ancak ağabeye giymek isteyenler için seçilmesi gereken modeller uzun etekli ve dalgalı olmalıdır. Göğüs kısımlarında harekâtalar ve taşlı görünümler yer alabilir. Etekleri ise parlak ve simli olabilir. Bu modeller renkli çiçekler ve taçlar ile süslenebilir. Kullanılan çanta ve pabuçlar da giysilerin kapatmayacağı biçimde kombin edilebilir. Böylece nikâhın en dikkat sürükleyen gelini sizler olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Abiyede Hazır Modellere Bakın! başlıklı makalemizde tesettür abiye modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X