Monokrom Nasıl Giyilir?

Monokrom dediğimiz kavram baştan alta tek renk ya da tek desenin ağırlıklı olarak kullanıldığı moda kavrayışıdır. Ayrıca, burada belirtmek gerekiyor ki siyah ve beyazın birlikte harmanlanması da bu akımın bir parçası hakikatinde.. Peki günümüzde yükselişte olan trendler arasında olan monokromu stilimize nasıl uygularız? Bunun için öncelikle monokrom hakkında daha ayrıntılı bilgiler vermek isteriz.

Monokrom Nedir?

Monokrom trendini uygularken bazı hususlara dikkat etmelisiniz aksi takdirde netice hüsran olabilir. Çevrenizdeki herkes tarafından tarz sahibi birisi olarak idrak edilmenizi sağlayan bu moda akımını doğru biçimde uygulamanız ehemmiyetli. Geçmişe baktığımızda alt üst ekip giymek demode olarak görünürdü. Üstelik elbise ile aynı renklerde çanta ve kundura kullanmak dahi rüküşlük göstergesiydi. Son senelerde ise bu moda tabuları tamamen devrildi.

Monokrom ile tutku ederseniz saçınıza taktığınız aksesuarlardan pabuca kadar tek bir renk ve tonları biçiminde kombinler yapabilirsiniz. Çok kolay gibi görünse de en minik bir yanılgıyı kabul etmemektedir. Monokrom hakikatinde genel bir stil ve aynı renk, desen geçimini sağlamak. Bu sebeple başka trendler ile bütünleştirebilirsiniz. Misalin; son senelerde layering dediğimiz kat kat giyinmek moda. Özellikle kış günlerinde bırakılmaz tarzımız. Monokromu layering ile harmanlayarak kullanabilirsiniz.

Monokrom nasıl giyilir?

Monokrom giyilirken dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta var. Misalin ana rengimiz en çok hoşlanılan renklerden biri olan beyaz olsun. Yalnız beyazı seçim edecek olan şahsın fit bir bedene sahip olması gerekiyor. Zira geniş gösteren bir renk. Beyaz ile monokrom yaparken alt ve üst giysiniz beyaz tonlarında olsun çanta ve pabuçta siyah gibi değişik renkler kullanabilirsiniz. Şayet ana renk olarak kırmızı, mavi, yeşil gibi canlı renkleri seçim edecekseniz alt ve kundurayı aynı renk öbürlerini değişik tonlarda yapabilirsiniz. Yada üst ve kundurayı aynı renk öbürlerini değişik tonlarda yapabilirsiniz. Baştan ayağa kadar siyah renk giymeyi düşünüyorsanız metal yaka ayrıntıyı yada çanta üzerinde beyaz desen gibi hareketlendirmeler yapmanız yerinde olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X