Moda kavramı, büyüyen teknoloji ve evrenselleşen dünya içerisinde artık elitist bir yapı olmaktan çıkıp çoğulcu, erişilebilir ve yönlendirilebilir bir hal aldı. Artık gösterişli tasarımlar, göz akdikeni şovlar ve hudutları tanımlanmış bir moda kavrayışı; yerini tüm dünya cemiyetlerinin her kesiminden insan tarafından uygulanabilir ve bu sayede de yaşayan bir organizma kalitesindeki bir kavrama vazgeçti. Moda artık hepimiziz. Stilimizi biz tanımlarız ve esinlenebileceğimiz şeyler ebedî… Bunda kuşkusuz uslu telefonlarımız ve paylaşma kültürümüzün tesiri oldukça büyük. Dev bir paylaşım ağında yeni stillerimizi sergiliyor ve insanları etkileyebiliyoruz. Görsel bağlantımızın çift güzergahlı olması da yeni esin kapılarını aralamamız için bize destekçi oluyor. Peki erkek tarzı için nitelikli içerik taahhüt eden uslu telefon uygulamaları hangileri? Sizin için bir araya getirdik.

“1- Instagram”

Günlük yaşantımızdaki görsel devrimin en büyük mimarlarından biri kuşkusuz Instagram. Uygulama, dünyanın her kesiminden insanlar tarafından kullanılıyor ve kullanıcı rakamı her geçen gün çoğalmaya devam ediyor. Böylesine yaşayan bir ekosistemin paylaşım zincirinde ise ehemmiyetli bir halkayı da moda ve tarz sayfaları oluşturuyor. Erkek tarzı için hudutsuz esini barındıran uygulama, stiline değer katan tüm erkekler için kesinlikle kullanılması gereken kaliteler taşıyor. Trendleri takip edip stilinize istikamet verebilmeniz için biçilmiş kaftan.

“2- Asos”

Şayet cadde modası sizin için fotoğrafı seçeneklerine göre daha seçim edilebilirse, Asos sizin için oldukça yararlı bir telefon uygulaması. Özellikle Birleşik Kraliyet erkek tarzı markalarını tek bir çatı altında toplamasının yanı gizeme erkek tarzı için ebedî seçeneği etkileyici kampanyalarla beraber sunuyor. Uygulama, şık ve basit navigasyon sunan arayüzünde, kullanım şekli ya da ilgilendiğiniz ürünlere göre size özel tekliflerde de bulunuyor.

“3- How To Tie A Tie”

Kimilerimiz için kombinimizin eşsiz bitiricisi ve kimilerimiz için büyük bir işkence olan kravatı, en işlevsel hale getirmek için yola çıkan uygulama, kullanıcılarına görsellerle destekleyerek 30’dan fazla kravat bağlama usulü sunuyor. Şayet kravat bağlamak sizin için de ehemmiyetli bir meseleyse uygulamayı araştırmalısınız.

“4- Ask A Stylist”

Şayet uzun müddettir usunuzda, stilinizde bir ekip farklılıklara gitmek var ve nasıl yapacağınızı kestiremiyorsanız, bu uygulama bütün de size göre. Erkek tarzı için onlarca rüştünü kanıtlamış moda ve tarz danışmanını barındıran telefon uygulaması, dilediğiniz birini seçip stiliniz için teklif almanıza destekçi oluyor.

“5- Shopstyle”

Trendleri takip etmek oldukça neşeli olsa da zaman zaman bütçenizi sallayabilecek gidişatlara da neden olabiliyor. Bütün de bu meseleye çözüm olmak için geliştirilen uygulama, modanın en aktüel halini, markaların indirim ve kampanyalarıyla beraber sunuyor. Size de yeni tarzınızın neşesini çıkarmak kalıyor.

“6- Men’s Hair”

Erkek tarzı, sakal-bıyık ve saç şekilleri ile doğrudan iletişimlidir. Bu alanda yapacağımız farklılıklarsa genelde neticelerinin umduğumuz gibi olmayacağına dair eforlu bir umutsuzluğu barındırır. Peki geri döndürülemeyecek kalitede olan bu farklılıklara başlamadan evvel müdahale etme kısmetimiz artık var desek? Bu telefon uygulaması ile yapmayı düşündüğünüz saç-sakal modelini sanal hakikatlikle tecrübeleyip size uyup uymayacağını görme uğru tutabilirsiniz.

“7- Cool Guy”

Bu uygulama, gardırobunuza yeni bir perspektiften bakmanızı sağlıyor. Ne giyeceğim diye düşünüyorsanız, elbiselerinizin resmini çekin ve uygulama size hangi parçalarla hangi kombini yapabileceğinizi göstersin. Size de sınamaktan kurtulmanın verdiği rahatlığın neşesini sürmek kalsın.

“8- Cloth”

Kombininizi yaptınız ancak şıklığından emin değilseniz resmini sürükleyip bu uygulama ile öteki kullanıcılarla paylaşın. Fikirlerini alın ve gideceğiniz mekana ya da günün ehemmiyetine göre seçenek kombin teklifleri bulun.

“9- Mod Man”

Afaki alışverişler karma karmaşık bir gardırobun esas nedeni. Hepimizin yaşadığı bu gidişatın neticeyi de ne giyebileceğimize dair en küçük bir ipucu bulamamamız. Bu uygulama sizden elbiselerinizin resmini sürüklemenizi istiyor. Karşılığında ise size en uygun kombini yapıyor ve yetersiz parçaları da en şık tekliflerle bitiriyor.

“10- Pinterest”

Sonsuz bir esin denizi, bir telefon uygulaması ile cebinizde. Pinterest ile erkek tarzı için yapacağınız bir aramanın neticesinde kendinizi saatler süren ve ufkunuzu kalemtıraş bir yolculukta bulacaksınız. Dünyanın her yerinden kullanıcıların ilave ettiği yaratıcı tasarım fikirlerinden oluşan bu koca denizde, stiliniz için bir hayli yararlı noktaya erişeceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X