Mektep mezuniyetleri artık tüm yılın bitkinliğini atabilmek ve yeni yaşama tertemiz bir adım atabilmek için tertip edilen cümbüş programlarıdır. Hem lise hem de üniversite çağında tertip edilmekte olan mektep mezuniyeti için tesettürlü kıyafet nasıl olmalı stilinde sualler ise tesettürlü kadınların usunda yer edinmektedir. Tesettürlü kızlar giysileri seçerken tesettüre bütün anlamıyla uygun olup olmadığına dikkat etmelidirler. Sonrasında kıyafetlerin uzunluğu, kullanılan renk ve tasarımlar da dikkat edilmesi gereken vaziyetler içerisinde yer alıyor. Bu sebeple mezuniyet için seçilecek olan tesettürlü kıyafetlerde mübalağa tasarımlara yer verilmemelidir.

Her zaman sadelikten ve şıklıktan yana seçim yapılmalıdır. Yaşınızdan büyük giysilere yer vermemelisiniz. Aksi takdirde yaşınız çok büyük görünecek ve mezuniyet geceniz dostlarınıza göre daha estetiksiz olarak geçecektir. Seçilen kıyafet renklerinde siyah, lacivert, tozpembe ve pudra gibi renklere yer verilmeli ve daha normal ağabeyeler seçim edilmelidir. Pulların, taşların ve işlemelerin olduğu ağabeye kıyafetlerden uzak durulmalıdır. Etekleri yerlere sürünen tuvaletlerden ve kol kısımları çok bol olan kesimli tuvaletlerden de uzak durulması gerekiyor.

Mektep Mezuniyeti İçin Her Zaman Sadelik Ön Tasarıya Çıkmalıdır

Özellikle de tesettürlü olan kızlar için mektep mezuniyetinde mübalağadan uzak kalınması öneriliyor. Yaşa uygun, boya ve kiloya uygun giysiler de seçim edildiğinde mektep mezuniyeti için bütün anlamıyla hazır hale geliniyor. Seçilen renklerde mübalağaya ve gizeme dışı renklere yer verilmemelidir. Kıyafetlerin kesimlerinde mübalağa şekillere yer verilmemelidir. Eteklerin kesimlerinde şişkin modellere yer verilmemelidir. Çok dar olan ve balık stilinde kıyafetlere de yer verilmemelidir. Mektep mezuniyeti için tesettürlü olan en uygun kıyafet modelleri her zaman belden oturan ya da göğüsten alta pileli olarak inen modellerdir.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Abiyede Hazır Modellere Bakın! başlıklı makalemizde tesettür abiye modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X