Kış mevsiminde cildiniz yaz mevsimine oranla daha kurudur. Cildi ıslatmak için yaz mevsimine oranla cildi suyla daha az buluşturmak gerekir. Islatıcıların yanında, cilt banyo suyuna uygun natürel yağlar ilave edilerek ıslatılmalıdır.

Kış aylarında cilt bakımı, rutin olarak yapılması gerekir. Kış günlerinin soğuk havasından etkilenen en ehemmiyetli bölgelerden biri de; dudaklardır. Dudaklar soğuk havaların tesiriyle kuruyarak çatlar. Bunun önüne geçebilmek için dudaklar UV filtreli kremlerle ıslatılmalıdır. Öbür bir usul olarak dudaklar diş fırçası ile zarif bir şekilde fırçalanmalıdır.

Özellikle de kuru cilde sahip olan şahıslar kış aylarında ciltlerini daha iyi gözetmelidir. Kış için yüksek gözetmeye sahip kremler kullanılarak cilt sıhhatli biçimde ıslatılmalıdır. Kuru ciltler buruşukluklara daha eğilimli oldukları için ıslatılmaları yaz kış çok ehemmiyetlidir. Yağlı kremler kuru ciltlerin kış bakımı için daha uygundur.

Yaz kış demeden elleri sudan çıkmayan bayanların el bakımları da kış mevsiminde daha öne çıkmaktadır. Ellerinizi sıcak ve soğuk sudan çıkardıktan sonra hemen ıslatın. Nemsiz bir cilt daha tez incelir ve damarlar apaçık biçimde ortaya çıkar. İhtiyarlamaya belirecek el kirletilmelerinin de önüne geçmek için ellerinizi de aralıksız nemendirmelisiniz. Kış mevsiminde ellere nem kazandırılması çok daha ehemmiyetlidir.

Kışın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
Ayda bir kere cildinizi uzman ellere teslim ederek nem maskesi yaptırabilirsiniz. Cildiniz yağlı olsa dahi kış mevisiminde müesseseye meyline geçer. Bu sebeple yağlı cilde sahip bayanların dahi aylık olarak cilt bakımı yaptırmaları gerekmektedir. Islatılmayan ciltte egzama gibi meseleler başgösterebilir. Çok kuruluktan ileri gelen cilt hastalıkları kış mevsiminde daha fazla çoğalır. Bu sebeple soğuk havalarda cilde gereksinimi olan nemi kazandırmak daha ehemmiyetlidir.

Yaz kış demeden UV filtreli kremler kullanmak oldukça ehemmiyetlidir. Yaz mevsiminde güneşten gelen ışınlar cildi hırpalarken, kış mevsiminde ise soğuk havanın verdiği tesir cildi hırpalayarak kurumasına neden olur. Gözetici kremlerin yalnızca yaz tatillerinde kullanılması gerektiği tamamen yanlış bir düşüncedir.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X