Ürün yelpazesini her geçen gün çok daha fazla genişleten tesettür modası Kot ürünlerini de tesettüre ilave etmekten geri durmamaktadır. Kot kumaşının tesettür ile birleşmesi neticeyi ortaya çok hoş modeller çıkmaktadır. Özellikle genç odaları tarafından çokça seçim edilen bu modeller, Özel günlerde, sosyal hayatta Hatta dükkanında dahi rahatlıkla kullanılabilecek özelliğe sahiptir. Öncelik tutucu bir duruş sağlamaktır. Bundan sonrasında tesettür modası ön tasarıya çıkarılabilir.

Kot Kıyafet

Her kumaşta olduğu gibi kot kumaşta da ön tasarıya çıkan ilk ürün kot kıyafetlerdir. Bahar’ın cıvıl cıvıl günlerinde rahat ve şık bir görüntü ortaya koymak için seçim edilebilecek olan bu kot tesettür kıyafet ürünleri, genç hanımların gözlerini kamaştırmaktadır. Kot kumaşı bir hayli tonundu, lazer ile üzerleri taşlandırılmış modeller, omuz kısmında bulunan dantel operasyonalar gibi bir hayli modelde kot kıyafet üretilmektedir. Bu sezonun öne çıkan modelleri arasında en çok dantel operasyonalar ön tasarıdadır. Diğer kumaşlarda özellikle ağabeye ve kıyafetler de çok kullanılan dantel ve güpür operasyonalar bazı kot kıyafet omuzlarında da kullanıldığı görülmektedir. Çok değişik bir stil ortaya koyan bu kot kıyafet ürünleri yediden yetmişe her bayan tarafından seçim edilmektedir.

Kot Ferace

Ferace modellerinin tesettür modasında en çok seçim edilen ürün olduğu öğrenilmektedir. Feracenin üretilmesi ile beraber tesettür dünyasında sanki bir patlama yaşayan bu ferace modelleri bayanların çok acele özümsediği bir model olmuştur. Bir Hayli renk ve desende üretilen Biçiminde de üretilmeye başlanmıştır. Yaka kısmından etek uçlarına kadar fermuarlı birleşen kot ferace ürünleri şal ve spor pabuç ile beraber kombin yapıldığında atletik bir tarz ortaya çıkmaktadır. Bunun dışında düğmeli modellerde çok seçim edilen kot ferace ürünleri arasında yer almaktadır. Şal ile geçim sağladığı gibi eşarp ile de geçim sağlayacak modelleri barındırmaktadır.

Kot Tunik

Tesettür dünyasında tunik çok kullanılan bir tesettür ürünü olduğu öğrenilmektedir. Asimetrik kesim, önü kısa art uzun modeller gibi bir hayli model de üretilen tunik modelleri, kot tesettür ile birleşince tamamen atletik bir görünüm vermektedir. Kot pantolon ve kot tunik ile birleşen tesettür ürünleri şal ve spor pabuç ile beraber tamamen salaş ve şık bir görünüm kazandırmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Abiyede Hazır Modellere Bakın! başlıklı makalemizde tesettür abiye modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X